امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ - ۲۱:۱۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

علم الهدی: برجام استقلال کشور را نشانه گرفته است

به گزارش جهان نیوز، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد با تسلیت شهادت امام صادق(ع) اظهارکرد: ایشان در دوران حکومت خود مورد اذیت و آزاد زیادی قرار گرفتند که همه این ها نتایج برخوردها و ناسازگاری های امام با جریان حاکم بوده است.

وی افزود: ایشان با جریان استکبار و حاکمیت نامشروع کنار نیامدند که این موضوع باید مورد توجه ما قرار گیرد.
امام جمعه مشهد بیان کرد: اینگونه نیست کسی نماز بخواند و روزه بگیرد، بعد هر کاری که دوست داشت بکند و بعد او را مسلمان بدانیم. آنچه انسان را در ردیف کفار قرار می دهد انحراف های سیاسی است.

علم الهدی تصریح کرد:در اندیشه سیاسی و عملیات سیاسی ما راهبرد قرآنی داریم  و در جریان سیاست به دنبال ولایت و عصمت هستیم و وقتی این جریان در دسترس مردم نیست باید به سخن حجت امام زمان (عج) گوش کنیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: همانگونه که در نگاه و معامله کردن، حلال و حرام داریم در عرصه سیاسی هم حلال و حرام داریم و حلال آن جریان وابسته به ولایت و حرام آن وابسته به جریان غیر خدا است.

انحراف سیاسی باعث خروج از دین می شود
نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی خاطرنشان کرد: آدمی که از نظرمردم دین مدار بوده با یک انحراف کوچک در حوزه سیاسی از دین خارجی می شود.

وی گفت: طبق آیه قرآن اگر بخواهیم با عوامل استکبار کنار بیاییم و خواسته های آنان را پیروی کنیم از خدا بریده ایم و اگر بنا شد یک جریان استکباری جهانخوار دست دراز کند و ما هم به طرف او دست دراز کنیم ممکن نیست او برخلاف منافع خود با ما کنار بیاید.

علم الهدی تصریح کرد: پیروی از حق هزینه دارد و هزاران مشکل برای شما به وجود می آورند که با امام صادق (ع) همین کار را کردند و جز جنگ با استکبار چاره دیگری برای ماندن در مسیر حق وجود ندارد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: مردم ایران در طول نزدیک به ۴۰ سال از عمر انقلاب ثابت کرده اند در مقابل استکبار و توطئه های آن ایستاده اند و این مقاومت باعث شد امروز دشمن بترسد به ما نزدیک شود.
وی افزود: آن جریان هایی که در کشور به دنبال رابطه با آمریکا و تعامل با غرب هستند و می خواهند بر این اساس اقدامات خود را انجام دهند که از اسلام خارج بوده و بر اساس آیات قرآن دیگر خدایی ندارند.
علم الهدی تاکید کرد: دشمن نشان داده  بر سر هیچ پیمانی با ما نمی ماند مگر ما از اسلام و آرمان هایمان دست برداریم.

به دشمن لبخند نزنیم
وی افزود: در موضوع برجام بدعهدی دشمن را دیدیم . متعجم جریان سیاسی کشور بعد از دو سال بدعهدی آمریکا در برجام چرا سکوت کرده اند و خوشحالم  اخیرا متولیان سیاست خارجی ما گفته اند اگر آمریکا برجام را رعایت نکند ما هم واکنش نشان خواهیم داد.
امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: برجام استقلال کشور را نشانه گرفته که باید به این موضوع توجه داشته باشیم. تا امروز هر جا در مقابل آمریکا و استکبار ایستادیم، دشمن هم عقب نشینی کرده و ذلیل شده است.
وی گفت: آیا اگر دو روز به دلیل بدعهدی آمریکا دچار مشکل شدیم باید دست هایمان را بالا بگیریم و با دشمنی که از هیچ توطئه ای فروگذار نمی کند مذاکره کنیم؟
علم الهدی تاکید کرد: امیدواریم دولت و مجلس به هیچ وجه بنای تعامل با دشمن نداشته باشند و در مقابل بدعهدی های آمریکایی ها بایستند و حتی به آنها لبخند هم نزنند.

به گزارش جهان نیوز، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد با تسلیت شهادت امام صادق(ع) اظهارکرد: ایشان در دوران حکومت خود مورد اذیت و آزاد زیادی قرار گرفتند که همه این ها نتایج برخوردها و ناسازگاری های امام با جریان حاکم بوده است. وی افزود: ایشان با جریان استکبار و حاکمیت نامشروع کنار نیامدند که این موضوع باید مورد توجه ما قرار گیرد. امام جمعه مشهد بیان کرد: اینگونه نیست کسی نماز بخواند و روزه بگیرد، بعد هر کاری که دوست داشت بکند و بعد او را مسلمان بدانیم. آنچه انسان را در ردیف کفار قرار می دهد انحراف های سیاسی است. علم الهدی تصریح کرد:در اندیشه سیاسی و عملیات سیاسی ما راهبرد قرآنی داریم  و در جریان سیاست به دنبال ولایت و عصمت هستیم و وقتی این جریان در دسترس مردم نیست باید به سخن حجت امام زمان (عج) گوش کنیم. عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: همانگونه که در نگاه و معامله کردن، حلال و حرام داریم در عرصه سیاسی هم حلال و حرام داریم و حلال آن جریان وابسته به ولایت و حرام آن وابسته به جریان غیر خدا است. انحراف سیاسی باعث خروج از دین می شود نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی خاطرنشان کرد: آدمی که از نظرمردم دین مدار بوده با یک انحراف کوچک در حوزه سیاسی از دین خارجی می شود. وی گفت: طبق آیه قرآن اگر بخواهیم با عوامل استکبار کنار بیاییم و خواسته های آنان را پیروی کنیم از خدا بریده ایم و اگر بنا شد یک جریان استکباری جهانخوار دست دراز کند و ما هم به طرف او دست دراز کنیم ممکن نیست او برخلاف منافع خود با ما کنار بیاید. علم الهدی تصریح کرد: پیروی از حق هزینه دارد و هزاران مشکل برای شما به وجود می آورند که با امام صادق (ع) همین کار را کردند و جز جنگ با استکبار چاره دیگری برای ماندن در مسیر حق وجود ندارد. نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: مردم ایران در طول نزدیک به ۴۰ سال از عمر انقلاب ثابت کرده اند در مقابل استکبار و توطئه های آن ایستاده اند و این مقاومت باعث شد امروز دشمن بترسد به ما نزدیک شود. وی افزود: آن جریان هایی که در کشور به دنبال رابطه با آمریکا و تعامل با غرب هستند و می خواهند بر این اساس اقدامات خود را انجام دهند که از اسلام خارج بوده و بر اساس آیات قرآن دیگر خدایی ندارند. علم الهدی تاکید کرد: دشمن نشان داده  بر سر هیچ پیمانی با ما نمی ماند مگر ما از اسلام و آرمان هایمان دست برداریم. به دشمن لبخند نزنیم وی افزود: در موضوع برجام بدعهدی دشمن را دیدیم . متعجم جریان سیاسی کشور بعد از دو سال بدعهدی آمریکا در برجام چرا سکوت کرده اند و خوشحالم  اخیرا متولیان سیاست خارجی ما گفته اند اگر آمریکا برجام را رعایت نکند ما هم واکنش نشان خواهیم داد. امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: برجام استقلال کشور را نشانه گرفته که باید به این موضوع توجه داشته باشیم. تا امروز هر جا در مقابل آمریکا و استکبار ایستادیم، دشمن هم عقب نشینی کرده و ذلیل شده است. وی گفت: آیا اگر دو روز به دلیل بدعهدی آمریکا دچار مشکل شدیم باید دست هایمان را بالا بگیریم و با دشمنی که از هیچ توطئه ای فروگذار نمی کند مذاکره کنیم؟ علم الهدی تاکید کرد: امیدواریم دولت و مجلس به هیچ وجه بنای تعامل با دشمن نداشته باشند و در مقابل بدعهدی های آمریکایی ها بایستند و حتی به آنها لبخند هم نزنند.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا