امروز : دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ - ۱۸:۵۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

فاجعه زیست محیطی در ریژاو/رودخانه ریژاو در حال خشکیدن/ مدیران فرصت طلب چه چیزی برای گفتن دارند؟!

رودخانه ی خروشان ریژاو که در وصف آن هیچ جمله ای نمی گنجد و معرف حضور اکثر هموطنانمان نیز هست، چندی ست با سودجویی و سوء مدیریت برخی برنامه ریزان منطقه ای، دچار کمبود آب در سطح بسیار خطرناکی شده است. همانگونه که در تصاویر زیر می بینید از منطقه ی پل دروازه به پایین […]

رودخانه ی خروشان ریژاو که در وصف آن هیچ جمله ای نمی گنجد و معرف حضور اکثر هموطنانمان نیز هست، چندی ست با سودجویی و سوء مدیریت برخی برنامه ریزان منطقه ای، دچار کمبود آب در سطح بسیار خطرناکی شده است.
همانگونه که در تصاویر زیر می بینید از منطقه ی پل دروازه به پایین ما شاهد عبور مقدار اندکی آب از رودخانه ی الوند در ریژاو هستیم.
اداره ی محیط زیست استان کرمانشاه و همچنین اداره ی محیط زیست شهرستان دالاهو سکوت را در پیش گرفته اند. این در حالی ست که مراتب گزارش این فاجعه ماه ها قبل توسط شهروندان ریژاو و شورای شهر به اطلاع آنان رسیده است و شورای شهر ریژاو جهت رسانه ای شدن این موضوع پافشاری زیادی به خرج دادند که سریعا باید این موضوع پیگیری گردد.
همانگونه که در حادثه ی انتشار سم در زلال رودخانه ها شاهد بودید، اداره ی محیط زیست یکی از عمده مشکل آفرینان بعد از حادثه و سنگ اندازی جهت خسارت هر چه بیشتر به شهروندان ریژاو بود.
حتی طبق گزارشات رسیده به ریژاونیوز در طی مراجعه ی جوانان ریژاو برای فعالیت های زیست محیطی و جمع آوری زباله ها در سطح ریژاو در ایام نوروز، هیچ گونه همیاری از سوی این اداره صورت نگرفته و حتی از در اختیار نهادن نایلون زباله نیز سر باز زدند.
قبلا که مزارع پرورش ماهی را بهانه کرده بودند اما با برکت مسئولین و پافشاری آنان برای غیرفعال کردن مزارع و ساقط کردن اقتصاد منطقه و به ارمغان آوردن موجی از مشکلات اجتماعی برای شهروندان ریژاو، این مسئله نیز مرتفع گشته است. اما با این وجود باز هم پیگیری ای در زمینه ی فاجعه ی زیست محیطی اخیر صورت نگرفته است.

تصاویر مرتبط به مطلب:
20150102_R 20150102_141646

Share
دیدگاه بینندگان
 • سعاله گلمرادی

  تاریخ : ۲۱ - بهمن - ۱۳۹۳

  سلام
  آقا محمد عرض به خدمتتون تبعات این فاجعه زیست محیطی نتیجه کار ما و امثال ماست به نظر من ربطی هم به هیچ مسئولی نداره مسئول خودمانیم که این بلا رو به سر این طبیعت آوردیم


  پاسخ دادن

  • ریژاو نیوز

   تاریخ : ۲۱ - بهمن - ۱۳۹۳

   سلام بر جناب گلمرادی عزیز
   در متن اشاره شده که مزارع پرورش ماهی تعطیل هستند. اما اداراتی که از تقسیم آب در پل دروازه سود می برند( جهادکشاورزی، شیلات،محیط زیست، آب و فاضلاب و …) مشکل آفرینان این حادثه هستند و ارتباطی به شهروندان ندارد.
   سپاس از پیگیری شما


   پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به برنامه جهانی غذا