امروز : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

لورفتن نرم‌افزار مخفی فیس‌بوک برای سانسور در چین

 خبرآنلاین، تلاش برای فرار از فیلتر 7 ساله فیس‌بوک در چین باعث شده است تا مدیران بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان تصمیم به نصب و اجرای برنامه مخفی فیلترینگ پست‌های مخالف بزنند.

نیویورک‌تایمز دراین‌باره نوشت: پست‌های حساس، از لیست خبری برخی کشورهای تعریف‌شده حذف می‌شوند. سخنگوی فیس‌بوک تنها به ذکر این نکته بسنده کرده که آنها علاقه‌مند به توسعه روابط با چین هستند و سال‌هاست که درباره علایق این کشور مطالعه می‌کنند!

جالب اینجاست که وزارت خارجه چین و همچنین رگلاتور اینترنت در این کشور از اظهارنظر دراین‌باره خودداری کرده‌اند.

کشتار مردم در Urumqi در سال 2009 و بازتابان در فیس‌بوک باعث فیلتر شدن این سایت در چین شد.

شرکای فیس‌بوک برنامه مانیتور پست‌های کاربران را توسعه داده‌اند و در آن این‌طور تعریف‌شده است که کدام پست برای کدام کاربر در کدام کشور نمایش داده شود یا نشود و حالا این برنامه در چین اجرایی شده است.

فیس‌بوک از نیمه دوم سال گذشته میلادی این برنامه را در برخی کشورهای درخواست‌کننده به اجرا گذاشت اما هرگز صحبتی از چین نشده بود.

برنامه سانسور محتوا سال گذشته در روسیه به اجرا درآمد و پست‌های مخالف فدراسیون روسیه و قوانین محلی حذف می‌شوند.

همچنین پست‌های خطرناک و مخالف قوانین محلی پاکستان نیز از سال گذشته توسط سیستم مانیتورینگ فیس‌بوک حذف می‌شوند.

در فرانسه نیز محتوای تروریستی از فیس‌بوک حذف می‌شود اما مدیران شبکه اجتماعی همچنان متهم به عدم فیلتر کامل محتوای خشونت‌آمیز و سیاسی در کشورها هستند و موضوع انتشار اخبار جعلی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2016 بر این تئوری دامن زده است.

 خبرآنلاین، تلاش برای فرار از فیلتر 7 ساله فیس‌بوک در چین باعث شده است تا مدیران بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان تصمیم به نصب و اجرای برنامه مخفی فیلترینگ پست‌های مخالف بزنند. نیویورک‌تایمز دراین‌باره نوشت: پست‌های حساس، از لیست خبری برخی کشورهای تعریف‌شده حذف می‌شوند. سخنگوی فیس‌بوک تنها به ذکر این نکته بسنده کرده که آنها علاقه‌مند به توسعه روابط با چین هستند و سال‌هاست که درباره علایق این کشور مطالعه می‌کنند! جالب اینجاست که وزارت خارجه چین و همچنین رگلاتور اینترنت در این کشور از اظهارنظر دراین‌باره خودداری کرده‌اند. کشتار مردم در Urumqi در سال 2009 و بازتابان در فیس‌بوک باعث فیلتر شدن این سایت در چین شد. شرکای فیس‌بوک برنامه مانیتور پست‌های کاربران را توسعه داده‌اند و در آن این‌طور تعریف‌شده است که کدام پست برای کدام کاربر در کدام کشور نمایش داده شود یا نشود و حالا این برنامه در چین اجرایی شده است. فیس‌بوک از نیمه دوم سال گذشته میلادی این برنامه را در برخی کشورهای درخواست‌کننده به اجرا گذاشت اما هرگز صحبتی از چین نشده بود. برنامه سانسور محتوا سال گذشته در روسیه به اجرا درآمد و پست‌های مخالف فدراسیون روسیه و قوانین محلی حذف می‌شوند. همچنین پست‌های خطرناک و مخالف قوانین محلی پاکستان نیز از سال گذشته توسط سیستم مانیتورینگ فیس‌بوک حذف می‌شوند. در فرانسه نیز محتوای تروریستی از فیس‌بوک حذف می‌شود اما مدیران شبکه اجتماعی همچنان متهم به عدم فیلتر کامل محتوای خشونت‌آمیز و سیاسی در کشورها هستند و موضوع انتشار اخبار جعلی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2016 بر این تئوری دامن زده است.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا