امروز : شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

ماجرای ۴ میلیارد دلاری که خاک می‌خورد

به گزارش جهان نیوز به نقل از میزان، هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک با اشاره به موضوع بهره‌ برداری  NGL  خارک گفت: قرار بود این پروژه در سال‌های گذشته راه‌اندازی شود و این پروژه وظیفه داشت تا گازهای همراه سوخته شده در هوا را جمع‌آوری کند چرا که این منابع باارزش بوده و می‌تواند تبدیل به فرآورده شود.

وی با بیان اینکه طرح مذکور از سال ۸۵ کلید خورد افزود: این در حالی است که این طرح تا سال ۹۱ تا محدوده دریا انجام و در بخش خشکی هم ۴۰ درصد تأسیسات آن عملیاتی شد منتها متأسفانه در حال حاضر رها شده و اقدام دیگری بر روی آن انجام نمی‌پذیرد.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: معتقدم اگر این پروژه در زمان مقرر خود به اتمام می‌رسید و عملیاتی می‌شد حداقل از زمان پایان کار رقمی بالغ بر 4 میلیارد دلار سود از استفاده این گازها، نصیب کشور می‌شد که متأسفانه تاکنون معطل مانده است.

خادمی با بیان اینکه بخشی از تجهیزات این پروژه در گمرک مانده است، بیان داشت: امیدواریم وزارت نفت هرچه سریع‌تر این موضوع را تعیین و تکلیف کند.

این نماینده مجلس در پایان یادآور شد: معتقدم گازهایی که همراه با نفت سوخته می‌شود با احتساب 9/3 درصد بشکه تولید نفت کشور تقریباً سه برابر عربستان است که 10 میلیون بشکه نفت تولید می کند چرا که عربستان اقدام به نصب تجهیزات لازم در این راستا داشته و به مانند ما اقدام به سوختن گازهای خود نمی‌کند.

 

به گزارش جهان نیوز به نقل از میزان، هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک با اشاره به موضوع بهره‌ برداری  NGL  خارک گفت: قرار بود این پروژه در سال‌های گذشته راه‌اندازی شود و این پروژه وظیفه داشت تا گازهای همراه سوخته شده در هوا را جمع‌آوری کند چرا که این منابع باارزش بوده و می‌تواند تبدیل به فرآورده شود. وی با بیان اینکه طرح مذکور از سال 85 کلید خورد افزود: این در حالی است که این طرح تا سال 91 تا محدوده دریا انجام و در بخش خشکی هم 40 درصد تأسیسات آن عملیاتی شد منتها متأسفانه در حال حاضر رها شده و اقدام دیگری بر روی آن انجام نمی‌پذیرد. نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: معتقدم اگر این پروژه در زمان مقرر خود به اتمام می‌رسید و عملیاتی می‌شد حداقل از زمان پایان کار رقمی بالغ بر 4 میلیارد دلار سود از استفاده این گازها، نصیب کشور می‌شد که متأسفانه تاکنون معطل مانده است. خادمی با بیان اینکه بخشی از تجهیزات این پروژه در گمرک مانده است، بیان داشت: امیدواریم وزارت نفت هرچه سریع‌تر این موضوع را تعیین و تکلیف کند. این نماینده مجلس در پایان یادآور شد: معتقدم گازهایی که همراه با نفت سوخته می‌شود با احتساب 9/3 درصد بشکه تولید نفت کشور تقریباً سه برابر عربستان است که 10 میلیون بشکه نفت تولید می کند چرا که عربستان اقدام به نصب تجهیزات لازم در این راستا داشته و به مانند ما اقدام به سوختن گازهای خود نمی‌کند.  
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا