امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۲۳:۱۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مداحان و روحانیان در ۴ گروه به حج اعزام می‌شوند

به گزارش جهان نیوز، حجت‌‌الاسلام و المسلمین «علی پروانه» در دهمین نشست گفت‌وگوی آئینی بنیاد دعبل خزاعی، با اشاره به وجه تمایز 2 ارگان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری گفت: سازمان حج وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اما بعثه مقام معظم رهبری متولّی امور فرهنگی و محتوایی مناسک حج و عمره است.

مدیر جذب و ساماندهی فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به ۱۹ دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در کشور گفت: همکاران ما در این مراکز موظف هستند برای هر کاروان عتبات یک مداح و یا یک روحانی معرفی کنند.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین پروانه درباره نزدیک بودن ایام حج و اعزام روحانی و مداح به این سفر زیارتی نیز یادآور شد: امسال در 4 گروه 85، 115، 135 و 160 نفره به حج اعزام خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه از روحانیان و مداحان علاقه‌مند برای اعزام با کاروان حج و عتبات آزمون گرفته می‌شود، گفت: ابتدا از افراد یک آزمون کتبی گرفته‌ و سپس با توجه به سطح و پایه هر فرد بر اساس آموزش‌های انجام شده، به کاروانیان معرفی می‌شود و در طول سفر نیز عملکرد آنان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین پروانه درباره شرایط حضور مداحان و روحانیان یادآور شد: برای مداحان؛ حداقل 27 سال سن، داشتن مدارک دیپلم و برای روحانیان؛ حداقل سن 30 سال و پایه تحصیلی 7 حوزه و متأهل بودن است. انتخاب روحانی و مداح برای کاروان‌ها به انتخاب خود مدیران کاروان‌هاست.

مدیر جذب و ساماندهی فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری درباره اجرای دعای کمیل در مراسم حج گفت: به دلیل ممنون بودن قرائت دعای کمیل در فضای باز، سالن‌های بزرگی در هتلها برای این کار درنظر گرفته شده است.

به گزارش جهان نیوز، حجت‌‌الاسلام و المسلمین «علی پروانه» در دهمین نشست گفت‌وگوی آئینی بنیاد دعبل خزاعی، با اشاره به وجه تمایز 2 ارگان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری گفت: سازمان حج وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اما بعثه مقام معظم رهبری متولّی امور فرهنگی و محتوایی مناسک حج و عمره است. مدیر جذب و ساماندهی فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به 19 دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در کشور گفت: همکاران ما در این مراکز موظف هستند برای هر کاروان عتبات یک مداح و یا یک روحانی معرفی کنند. حجت‌‌الاسلام والمسلمین پروانه درباره نزدیک بودن ایام حج و اعزام روحانی و مداح به این سفر زیارتی نیز یادآور شد: امسال در 4 گروه 85، 115، 135 و 160 نفره به حج اعزام خواهیم داشت. وی با بیان اینکه از روحانیان و مداحان علاقه‌مند برای اعزام با کاروان حج و عتبات آزمون گرفته می‌شود، گفت: ابتدا از افراد یک آزمون کتبی گرفته‌ و سپس با توجه به سطح و پایه هر فرد بر اساس آموزش‌های انجام شده، به کاروانیان معرفی می‌شود و در طول سفر نیز عملکرد آنان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. حجت‌‌الاسلام والمسلمین پروانه درباره شرایط حضور مداحان و روحانیان یادآور شد: برای مداحان؛ حداقل 27 سال سن، داشتن مدارک دیپلم و برای روحانیان؛ حداقل سن 30 سال و پایه تحصیلی 7 حوزه و متأهل بودن است. انتخاب روحانی و مداح برای کاروان‌ها به انتخاب خود مدیران کاروان‌هاست. مدیر جذب و ساماندهی فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری درباره اجرای دعای کمیل در مراسم حج گفت: به دلیل ممنون بودن قرائت دعای کمیل در فضای باز، سالن‌های بزرگی در هتلها برای این کار درنظر گرفته شده است.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا