امروز : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مصر اعزام نیروی نظامی به سوریه را تکذیب کرد

مصر این مساله را تکذیب کرد که نیروی نظامی به سوریه فرستاده باشد. این امر چند روز پس از سخنان رئیس جمهور مصر مبنی بر حمایت کشورش از ارتش سوریه، از سوی رسانه‌ها مطرح شده بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، پس از آنکه روزنامه لبنانی السفیر گزارشی را پیرامون اعزام ۱۸ خلبان مصری به پایگاه هوایی حماة در سوریه منتشر کرد، احمد ابو زید، سخنگوی وزارت خارجه مصر تکذیب کرد که نیروهای نظامی مصری “با هر توجیهی” به سوریه اعزام شده باشند.

یک منبع نظامی عالی رتبه مصری نیز در واکنش به خبر منتشر شده توسط السفیر گفت: این اظهارات به هیچ وجه صحت ندارد و مطرح کردن آن یاوه گویی است و هیچ تاثیری نخواهد داشت.

این منبع افزود: سیاست فرماندهی کل و کشور مصر و سیاست‌هایش بر مبنای عدم مداخله در امور داخلی کشورها است و این مساله برای همگان در داخل و خارج کشور شناخته شده است.

در گزارش‌های خبری در اوایل ماه میلادی جاری اعلام شد که گروهی از نظامیان مصری وارد پایگاه دریایی طرطوس شده‌اند تا در رزمایش‌های مشترک سوریه روسیه شرکت کنند.

در همین حال، کرملین نیز هرگونه اطلاعاتی پیرامون مشارکت نظامیان مصری در نبردها در سوریه در میان نیروهای حامی دولت را تکذیب کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال مشارکت نظامیان مصری در عملیات علیه تروریسم در سوریه گفت: ما هیچ اطلاعاتی پیرامون این امر نداریم.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر اخیرا در سخنانی گفته که کشورش از ارتش سوریه در مقابله با تندروها حمایت می‌کند.

مصر این مساله را تکذیب کرد که نیروی نظامی به سوریه فرستاده باشد. این امر چند روز پس از سخنان رئیس جمهور مصر مبنی بر حمایت کشورش از ارتش سوریه، از سوی رسانه‌ها مطرح شده بود. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، پس از آنکه روزنامه لبنانی السفیر گزارشی را پیرامون اعزام 18 خلبان مصری به پایگاه هوایی حماة در سوریه منتشر کرد، احمد ابو زید، سخنگوی وزارت خارجه مصر تکذیب کرد که نیروهای نظامی مصری "با هر توجیهی" به سوریه اعزام شده باشند. یک منبع نظامی عالی رتبه مصری نیز در واکنش به خبر منتشر شده توسط السفیر گفت: این اظهارات به هیچ وجه صحت ندارد و مطرح کردن آن یاوه گویی است و هیچ تاثیری نخواهد داشت. این منبع افزود: سیاست فرماندهی کل و کشور مصر و سیاست‌هایش بر مبنای عدم مداخله در امور داخلی کشورها است و این مساله برای همگان در داخل و خارج کشور شناخته شده است. در گزارش‌های خبری در اوایل ماه میلادی جاری اعلام شد که گروهی از نظامیان مصری وارد پایگاه دریایی طرطوس شده‌اند تا در رزمایش‌های مشترک سوریه روسیه شرکت کنند. در همین حال، کرملین نیز هرگونه اطلاعاتی پیرامون مشارکت نظامیان مصری در نبردها در سوریه در میان نیروهای حامی دولت را تکذیب کرد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال مشارکت نظامیان مصری در عملیات علیه تروریسم در سوریه گفت: ما هیچ اطلاعاتی پیرامون این امر نداریم. عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر اخیرا در سخنانی گفته که کشورش از ارتش سوریه در مقابله با تندروها حمایت می‌کند.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا