امروز : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ - ۲۲:۱۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

معرفی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ریجاب

لیست منتخبین شورای اسلامی شهر ریژاو به همراه مشخصات فردی، سوابق کاری و علایق سیاسی آن ها به ترتیب تعداد آراء به شرح زیر است

ریژاونیوز – عمار صالحی: پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برگزار شد.

 

به گزارش ریژاونیوز، لیست منتخبین شورای اسلامی شهر ریژاو، به همراه مشخصات فردی، سوابق کاری و علایق سیاسی آن ها به ترتیب تعداد آراء به شرح زیر است:

 ***

۱- آقای فرشید رمضانی 

 

 

تعداد آرا: ۱۵۱۹ رأی

مشخصات فردی: آقای فرشید رمضانی فرزند سلیمان (کد نامزد ۲۶) متولد سال ۱۳۵۶

سوابق تحصیلی: دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی 

سوابق کاری: وی یکی از فرهنگیان ریژاو است که سابقه  ۱۶ سال مدیریت و معاونت مدارس متوسطه اول شهید حسنوند و متوسطه دوم امام خمینی را در کارنامه دارد. وی همچنین نماینده مدیران متوسطه دوم در شورای آموزش و پرورش شهرستان دالاهو بوده است.

علایق سیاسی: مستقل

توضیح: آقای رمضانی در دوره چهارم شورای اسلامی شهر ریجاب نیز برای تصدی کرسی شورای شهر کاندید شد اما در نهایت با ۶۱۴ رأی در جایگاه نهم قرار گرفت و از راهیابی به شورای شهر باز ماند. این در حالی است که در این دوره (دوره پنجم) با رأی قاطع مردم ریژاو و با افزایش رأی ۱۴۷ درصدی نسبت به دوره قبل به عنوان نفر نخست وارد شورا شده است. به نظر می رسد تبلیغات منسجم و یکپارچه و همچنین ائتلاف های آگاهانه از علل پیروزی آقای رمضانی در این دوره از انتخابات شورای شهر بوده است.

 ***

 

۲- آقای حیدر ابراهیمی

 

 

تعداد آرا: ۱۴۳۷ رأی

مشخصات فردی: آقای حیدر ابراهیمی فرزند ظفر (کد نامزد ۱۵) متولد سال ۱۳۵۸

سوابق تحصیلی: دارای مدرک کارشناسی ارشد مشاوره

سوابق کاری: وی یکی از فرهنگیان ریژاو است که سابقه ۶ سال حضور در شورای اسلامی روستای شالان و ۴ سال شورای اسلامی شهر ریژاو را دارا می باشد. ابراهیمی از فعالین تشکل های مردم نهاد است که سابقه حضور و عضویت در شورای صنفی دانشکده علوم انسانی و انجمن اسلامی دانشگاه رازی را نیز در پرونده دارد.

علایق سیاسی: اصلاح طلب 

توضیح: آقای ابراهیمی در هر دو دوره انتخابات شورای اسلامی شهر ریجاب جایگاه دوم را کسب کرده است. در دوره پیشین (چهارم) با کسب ۸۶۷ رأی و در این دوره (دوره پنجم) نیز با کسب ۱۴۳۷ رأی توانست به شورای شهر راه یابد که رشدی ۶۵ درصدی را نشان می دهد. به نظر می رسد علاوه بر آرا سنتی مردم روستای شالان به ایشان، عملکرد مثبت و برجسته و همچنین تعامل گسترده با مردم در شورای شهر از دلایل اعتماد مجدد مردم ریژاو به وی بوده است. 

 ***

 

۳- آقای شیرزمان رسا

 

 

تعداد آرا: ۱۲۹۰

مشخصات فردی: آقای شیرزمان رسا فرزند فتح الله (کد نامزد ۲۵) متولد سال 1350

سوابق تحصیلی: دارای مدرک کارشناسی ارشد تاریخ و هم اکنون (سال ۹۶) نیز دانشجوی دکتری تاریخ

سوابق کاری: آقای رسا یکی از فرهنگیان و فعالان مدنی، فرهنگی و محیط زیستی شهر ریژاو می باشد. وی چهار سال به عنوان نماینده فرزندان شاهد استان کرمانشاه در مجلس ایثارگران تهران و هشت سال نیز به عنوان مشاور استاندار و فرماندار در امور شاهد و ایثارگر انتخاب شده بود.

علایق سیاسی: اصلاح طلب

توضیح: آقای رسا با صعود دو پله ای از جایگاه پنجم در دوره چهارم شورای شهر (با تعداد آرا ۷۱۷ رأی) به جایگاه سوم در دوره پنجم شورای شهر (با تعداد آرا ۱۲۹۰) رسید که با رشدی ۷۹ درصدی توانست جایگاه خود در شورای شهر را تثبیت کند. به نظر می رسد که شبکه های اجتماعی و فعالیت گسترده ایشان در ستاد دکتر حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نقش به سزایی در موفقیت ایشان و ابقا در شورای شهر ایفا کرده است.

 ***

 

۴- آقای بهمن صادقی

 

 

تعداد آرا: ۱۲۰۷

مشخصات فردی: آقای بهمن صادقی فرزند عبدالرحمن (کد نامزد ۲۸) متولد سال ۱۳۴۶

سوابق تحصیلی: دارای مدرک کاردانی تربیت بدنی

سوابق کاری: آقای صادقی سابقه عضویت در اولین دوره شورای اسلامی روستای شالان را دارد. در میان سوابق کاری ایشان عضویت در هیأت رئیسه اتحادیه میوه فروشان شهرستان سرپل ذهاب (به مدت چهار سال)، ریاست اتحادیه میوه فروشان سرپل ذهاب (به مدت شش سال) و نایب رئیسی اتاق اصناف شهرستان سرپل ذهاب (به مدت دو سال) به چشم می خورد. آقای صادقی هم اکنون عضو هیأت مدیره شرکت تعاونی قزل آلای سراب ریژاو است. 

علایق سیاسی: اصلاح طلب

توضیح: آقای صادقی با کسب ۱۲۰۷ رأی توانست در جایگاه چهارم قرار گرفته و به شورای اسلامی شهر راه یابد. به نظر می رسد وی نیز با تبلیغات منسجم، هدفدار و گسترده و هم چنین ائتلاف با شخصیت های معتمد و متنفذ توانسته است به این موفقیت نائل آید و اعتماد مردم ریژاو را کسب نماید.

 ***

 

۵- آقای عبدالعزیز کریمی

 

 

تعداد آرا: ۱۱۹۰

مشخصات فردی: آقای عبدالعزیز کریمی فرزند اسماعیل (کد ۴۶) متولد سال ۱۳۴۷

سوابق تحصیلی: دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی

سوابق کاری: وی یکی از فرهنگیان ریژاو است که از سوابق کاری ایشان می توان به عضویت در معتمدین در امور اجتماعی استانی و شهرستانی، عضویت و ریاست شورای اسلامی روستای بانمزارن به مدت هشت سال و ریاست شورای اسلامی شهرستان دالاهو اشاره کرد.

علایق سیاسی: اعتدالی – مستقل

توضیح: آقای کریمی یکی از با سابقه ترین افراد در شورای اسلامی روستای بانمزاران و شورای اسلامی شهر ریجاب است. وی سابقه ۱۲ سال حضور در شورا را در کارنامه دارد. در دوره پیشین (دوره چهارم) شورای اسلامی شهر ریجاب با کسب ۱۳۲۸ رأی قاطعانه در جایگاه نخست قرار گرفت اما در این دوره با ریزش آرا قابل توجه با کسب ۱۱۹۰ رأی و رشد منفی ۱۰ درصدی در جایگاه پنجم قرار گرفت. به نظر می رسد که آقای کریمی هم چنان آرا سنتی مردم بانمزاران را از آن خود کرده است اما در سایر مناطق شهر ریجاب هم چون شهرک ریجاب و باباجانی نتوانسته است توفیق متناسبی کسب کند. عدم حضور در فضای مجازی و عدم توجه کافی به تبلیغات در این فضا را می توان از دلایل ریزش آرا آقای کریمی دانست.

 ***

 

ناکامان دوره پنجم شورای اسلامی شهر

از بزرگ ترین ناکامان دوره پنجم شورای اسلامی شهر می توان به آقایان مراد امیری و قباد کرمپور اشاره کرد که در دوره پیشین شورای اسلامی شهر به ترتیب با کسب  762 و ۷۴۲ رأی در جایگاه های سوم و چهارم قرار گرفتند اما در این دوره با کسب ۹۶۳ و ۸۶۸ رأی و با وجود افزایش چند درصدی آرا به ترتیب در جایگاه ششم و هفتم قرار گرفتند و از اعضای علی البدل شورای اسلامی شهر ریژاو نام گرفتند. با وجود آرا سنتی و ثابت عشیره ای این دو کاندید، شاید علت اصلی ناکامی آن ها را در عدم توجه به تبلیغات در فضای مجازی و هم چنین عملکرد مبهم در شورای شهر دانست که باعث شد مردم ریژاو اعضای دیگری را به جای آن ها به شورا بفرستد. 

 ***

 

پدیده دوره پنجم شورای اسلامی شهر

بی گمان باید پدیده این دوره شورای اسلامی شهر ریژاو را آقای یاسر کریمی نام برد. جوان پر انرژی و خوش آتیه ریژاوی که با کسب ۷۷۳ رأی در جایگاه هشتم قرار گرفت و به عنوان عضو علی البدل انتخاب شد. وی با همین آرا در دوره پیشین شورای شهر می توانست در جایگاه دوم قرار بگیرد. به نظر می رسد علاوه بر آرا سنتی، وی توانست در جذب آرا جوانان ریژاو موفقیت شایان ذکری را کسب کند. از این انتخابات می توان برای آقای یاسر کریمی به عنوان یک تجربه گرانبها نام برد و بی شک با عملکرد و برنامه ریزی صحیح از پتانسیل بالایی برای انتخاب شدن در دوره های بعدی شورای شهر نیز برخوردار خواهد بود.

***

 

حاشیه های شورای شهر

یکی از نکاتی که درباره اعضای پنجمین دوره شورای شهر ریجاب حائز اهمیت است میانگین سنی آن هاست. میانگین سنی اعضای شورای کنونی ۴۴٫۶ سال است که نسبت به دوره پیش با نسبت بسیار کمی جوانتر شده است. 

چهار نفر از اعضای شورای شهر از فرهنگیان و دبیران شهر ریژاو هستند که نشان دهنده جایگاه و نفوذ این قشر زحمتکش در میان مردم ریژاو است.

از پنج نفر اعضای پیشین شورای شهر ریژاو، سه نفر از آن ها به دوره پنجم راه یافتند که علی الظاهر می توان از آن به عنوان رضایت نسبی مردم ریژاو از عملکرد شورای شهر چهارم تعبیر کرد. 

 

 

Share
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا