امروز : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

منابع تأمین آب روستایی استان اصفهان کمتر شد

مدیرکل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان گفت: به دلیل استمرار شرایط خشکسالی ۱۰ تا ۱۵ درصد از منابع تأمین آب روستایی استان از بین رفته است.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان در شهرضا، محمدحسین قرائتی در آیین تودیع و معارفه مدیران شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان شهرضا، با اشاره به وجود ۱۳۳۹ روستا در استان اصفهان، اظهار کرد: از این تعداد ۹۴۰ روستا تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب روستایی قرار دارد که شامل ۲۴۰ هزار مشترک و جمعیتی حدود ۶۵۰ هزار نفر است.

وی با اشاره به آبرسانی به دو میلیون رأس دام روستایی در استان توسط شرکت آبفار، تصریح کرد: این اقدام به دلیل استمرار شرایط خشکسالی و برای رفاه حال روستاییان انجام می‌شود.

مدیرکل شرکت آبفار استان اصفهان با اشاره به وجود ۹۵۰ منبع تأمین آب روستایی در این استان، گفت: از این تعداد منبع تأمین آب، ۵۶۰ حلقه چاه و مابقی چشمه‌ها هستند که در تابستان گذشته بین 10 تا 15 درصد از این منابع به دلیل خشکسالی ازبین رفته است.

قرائتی، هدر رفت آب ناشی از فرسودگی سیستم آبرسانی روستایی را از جمله معضلات شرکت آبفار استان برشمرد و افزود: به دنبال تحقیقات کمیته هدر رفت شرکت آبفار استان مبنی بر شناسایی روستاهایی که بیشترین میزان هدر رفت آب را دارند، ۳۰ روستا در سراسر استان به صورت پایلوت انتخاب شده تا سیستم آبرسانی آنها کاملاً اصلاح و نوسازی شود.

وی ادامه داد: در سال سال گذشته پرت آب در شبکه آبرسانی روستایی استان۳۱٫۷ درصد بود که امسال با اقدامات انجام شده این میزان به ۲۹٫۳ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل شرکت آبفار استان اصفهان با اشاره به تخصیص ۲۸ درصد از مجموع اعتبارات شرکت آبفار استان در سال گذشته اظهار کرد: ۵۰۰ میلیارد ریال از اعتبار به شرکت آبفار استان اصفهان تعلق گرفت که از محل این اعتبار پروژه‌های راکدی که حدود 30 تا 40 درصد پیشرفت داشت به اتمام رسید و عملیات ساخت 11 مجتمع از 33 مجتمع آبرسانی روستایی که در تعهدات این شرکت برای سال 95 بود، انجام شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از خدمات مصطفی زمانی تقدیر و اصغر قاسمی به عنوان سرپرست این شرکت در شهرضا معرفی شد.

مدیرکل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان گفت: به دلیل استمرار شرایط خشکسالی 10 تا 15 درصد از منابع تأمین آب روستایی استان از بین رفته است. به گزارش ایسنا منطقه اصفهان در شهرضا، محمدحسین قرائتی در آیین تودیع و معارفه مدیران شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان شهرضا، با اشاره به وجود 1339 روستا در استان اصفهان، اظهار کرد: از این تعداد 940 روستا تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب روستایی قرار دارد که شامل 240 هزار مشترک و جمعیتی حدود 650 هزار نفر است. وی با اشاره به آبرسانی به دو میلیون رأس دام روستایی در استان توسط شرکت آبفار، تصریح کرد: این اقدام به دلیل استمرار شرایط خشکسالی و برای رفاه حال روستاییان انجام می‌شود. مدیرکل شرکت آبفار استان اصفهان با اشاره به وجود 950 منبع تأمین آب روستایی در این استان، گفت: از این تعداد منبع تأمین آب، 560 حلقه چاه و مابقی چشمه‌ها هستند که در تابستان گذشته بین 10 تا 15 درصد از این منابع به دلیل خشکسالی ازبین رفته است. قرائتی، هدر رفت آب ناشی از فرسودگی سیستم آبرسانی روستایی را از جمله معضلات شرکت آبفار استان برشمرد و افزود: به دنبال تحقیقات کمیته هدر رفت شرکت آبفار استان مبنی بر شناسایی روستاهایی که بیشترین میزان هدر رفت آب را دارند، 30 روستا در سراسر استان به صورت پایلوت انتخاب شده تا سیستم آبرسانی آنها کاملاً اصلاح و نوسازی شود. وی ادامه داد: در سال سال گذشته پرت آب در شبکه آبرسانی روستایی استان31.7 درصد بود که امسال با اقدامات انجام شده این میزان به 29.3 درصد کاهش یافته است. مدیرکل شرکت آبفار استان اصفهان با اشاره به تخصیص 28 درصد از مجموع اعتبارات شرکت آبفار استان در سال گذشته اظهار کرد: 500 میلیارد ریال از اعتبار به شرکت آبفار استان اصفهان تعلق گرفت که از محل این اعتبار پروژه‌های راکدی که حدود 30 تا 40 درصد پیشرفت داشت به اتمام رسید و عملیات ساخت 11 مجتمع از 33 مجتمع آبرسانی روستایی که در تعهدات این شرکت برای سال 95 بود، انجام شد. به گزارش ایسنا، در این مراسم از خدمات مصطفی زمانی تقدیر و اصغر قاسمی به عنوان سرپرست این شرکت در شهرضا معرفی شد.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا