امروز : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

ناوهای ایرانی در چیتاگنگ بنگلادش پهلو گرفتند

به گزارش جهان نیوز، ناوگروه ۴۹ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن سبلان و ناو بندرعباس پس از شرکت در بزرگنرین رزمایش امداد و نجات دریایی جهان صبح امروز در بندر چیتاگنگ بنگلادش پهلو گرفت.

بر اساس این گزارش، ناخدایکم رضا قربانی فرمانده ناوگروه ۴۹ نداجا گفت: حضور ما در بزرگترین رزمایش امداد و نجات دریایی جهان و حضور مستمر ما در آبهای آزاد نشان دهنده اقتدار و عظمت کشور عزیزمان است که علی رغم تمامی تحریم های ظالمانه ما این حضور مؤثرمان را حفظ کرده ایم و توانسته ایم در عرصه های بین الملل تأثیرگذار باشیم.

وی با بیان اینکه حضور ناوگروه های ارتش جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف موجب ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی می شود، افزود: ما با این اقدام به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا حقانیت مان را به جهانیان ثابت می کنیم و با رفتار و منش اسلامی فرهنگ غنی کشورمان را به منصه ظهور می رسانیم.

فرمانده ناوگروه ۴۹ نداجا خاطرنشان کرد: در مراسم افتتاحیه بزرگترین رزمایش امداد و نجات دریایی جهان، رئیس جمهور بنگلادش از کشور جمهوری اسلامی ایران بخاطر حضور پررنگ و اثرگذار در این رزمایش نام برد و تشکر کرد.

همچنین ناخدایکم قربانی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی منطقه چیتاگنگ بنگلادش گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران اهمیّت زیادی برای کشور مسلمان بنگلادش قائل است و به همین منظور یک ناوگروه برای شرکت در رزمایش بین المللی امداد و نجات دریایی به کشور بنگلادش اعزام کرد و انشاءالله در آینده شاهد ارتقاء سطح رابطه بین این دو کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر در اقصی نقاط مختلف جهان حضور یافته است، اظهار داشت: در آینده نزدیک شاهد حضور ناوگروه های این نیرو در مناطق جدیدی خواهیم بود.

در ادامه فرمانده نیروی دریایی منطقه چیتاگنگ بنگلادش گفت: از اینکه ناوگره نیروی دریایی ارتش ایران در بندر چیتاگنگ حضور پیدا کرده است بسیار متشکریم و معتقدیم ایران یک کشور بسیار بزرگ است و کشور ایران را به عنوان یک کشور بزرگ در نظر می گیریم بنابراین باید بین دو کشور روابط متقابل و مداوم داشته باشیم.

در این دیدار فرماندهان ناوشکن سبلان و ناو بندرعباس نیز حضور داشتند.

منبع: فارس

به گزارش جهان نیوز، ناوگروه 49 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن سبلان و ناو بندرعباس پس از شرکت در بزرگنرین رزمایش امداد و نجات دریایی جهان صبح امروز در بندر چیتاگنگ بنگلادش پهلو گرفت. بر اساس این گزارش، ناخدایکم رضا قربانی فرمانده ناوگروه 49 نداجا گفت: حضور ما در بزرگترین رزمایش امداد و نجات دریایی جهان و حضور مستمر ما در آبهای آزاد نشان دهنده اقتدار و عظمت کشور عزیزمان است که علی رغم تمامی تحریم های ظالمانه ما این حضور مؤثرمان را حفظ کرده ایم و توانسته ایم در عرصه های بین الملل تأثیرگذار باشیم. وی با بیان اینکه حضور ناوگروه های ارتش جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف موجب ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی می شود، افزود: ما با این اقدام به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا حقانیت مان را به جهانیان ثابت می کنیم و با رفتار و منش اسلامی فرهنگ غنی کشورمان را به منصه ظهور می رسانیم. فرمانده ناوگروه 49 نداجا خاطرنشان کرد: در مراسم افتتاحیه بزرگترین رزمایش امداد و نجات دریایی جهان، رئیس جمهور بنگلادش از کشور جمهوری اسلامی ایران بخاطر حضور پررنگ و اثرگذار در این رزمایش نام برد و تشکر کرد. همچنین ناخدایکم قربانی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی منطقه چیتاگنگ بنگلادش گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران اهمیّت زیادی برای کشور مسلمان بنگلادش قائل است و به همین منظور یک ناوگروه برای شرکت در رزمایش بین المللی امداد و نجات دریایی به کشور بنگلادش اعزام کرد و انشاءالله در آینده شاهد ارتقاء سطح رابطه بین این دو کشور خواهیم بود. وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر در اقصی نقاط مختلف جهان حضور یافته است، اظهار داشت: در آینده نزدیک شاهد حضور ناوگروه های این نیرو در مناطق جدیدی خواهیم بود. در ادامه فرمانده نیروی دریایی منطقه چیتاگنگ بنگلادش گفت: از اینکه ناوگره نیروی دریایی ارتش ایران در بندر چیتاگنگ حضور پیدا کرده است بسیار متشکریم و معتقدیم ایران یک کشور بسیار بزرگ است و کشور ایران را به عنوان یک کشور بزرگ در نظر می گیریم بنابراین باید بین دو کشور روابط متقابل و مداوم داشته باشیم. در این دیدار فرماندهان ناوشکن سبلان و ناو بندرعباس نیز حضور داشتند. منبع: فارس
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا