امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ - ۲۰:۴۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

نفوذ ایران در میان کشورهای نزدیک عربستان

به گزارش جهان نیوز، موسسه تحقیقاتی اطلاعاتی «سوفان» در گزارشی به سود بردن ایران از بحران دیپلماتیک قطر پرداخت.
این موسسه اطلاعاتی خصوصی غربی نوشت؛ ایران با ارسال کالاهای غذایی به قطر از تنش میان این کشور با عربستان سود برده و تعامل خود را با کشورهای عمان و کویت افزایش داده است؛ کشورهایی که خصومت کمتری با ایران در منطقه دارند.
در بخش دیگر این گزارش آمده است: ایران با صادرات کالا به قطر تکیه این کشور بر عربستان را جبران کرده است. ایران در این بین تلاش برای برقراری تعامل با اعراب منطقه را نه تنها با قطر بلکه با کویت و عمان نشان داده به ویژه چند کشتی خود را بعد از بحران به وجود آمده به یکی از بنادر عمان ارسال کرد.
دراین گزارش همچنین هشدار داده شده است که اختلاف طولانی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به رهبری عربستان سعودی، منجر به دخالت آمریکا در خلیج فارس به ویژه تلاش برای ساخت یک سامانه دفاع موشکی بالستیک منطقه‌ای در خنثی کردن توان موشکی بالستیک ایران می‌شود.

منبع:فارس

به گزارش جهان نیوز، موسسه تحقیقاتی اطلاعاتی «سوفان» در گزارشی به سود بردن ایران از بحران دیپلماتیک قطر پرداخت. این موسسه اطلاعاتی خصوصی غربی نوشت؛ ایران با ارسال کالاهای غذایی به قطر از تنش میان این کشور با عربستان سود برده و تعامل خود را با کشورهای عمان و کویت افزایش داده است؛ کشورهایی که خصومت کمتری با ایران در منطقه دارند. در بخش دیگر این گزارش آمده است: ایران با صادرات کالا به قطر تکیه این کشور بر عربستان را جبران کرده است. ایران در این بین تلاش برای برقراری تعامل با اعراب منطقه را نه تنها با قطر بلکه با کویت و عمان نشان داده به ویژه چند کشتی خود را بعد از بحران به وجود آمده به یکی از بنادر عمان ارسال کرد. دراین گزارش همچنین هشدار داده شده است که اختلاف طولانی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به رهبری عربستان سعودی، منجر به دخالت آمریکا در خلیج فارس به ویژه تلاش برای ساخت یک سامانه دفاع موشکی بالستیک منطقه‌ای در خنثی کردن توان موشکی بالستیک ایران می‌شود. منبع:فارس
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا