امروز : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ - ۱۹:۳۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار سازمان ملل درباره وضعیت حلب

یک مقام ارشد سازمان ملل متحد نسبت به وضعیت کنونی در حلب هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تلاش‌های دولت سوریه برای بازپس‌گیری حلب که اکنون بخشی از آن در اختیار گروه‌های تروریستی قرار دارد، در حالی است که جناح‌های بین‌المللی نسبت به اوضاع در این منطقه هشدار دادند.

سازمان ملل متحد اعلام کرده که در حال حاضر نزدیک به ۱۶ هزار تن در پی درگیری‌ها در حلب آواره شده‌اند و این رقم رو به افزایش است.

در همین حال، فرانسه خواستار تشکیل جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف رسیدگی به تحولات حلب شده است.

استفن اوبراین، رئیس امور انسان‌دوستانه سازمان ملل متحد با اشاره به وضعیت کنونی در حلب، اوضاع این شهر را «هشداردهنده و دلسرد کننده» قلمداد کرد.

وی گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۶ هزار تن آواره شده‌اند و تعداد دیگری در وضعیت دشوار یا نامشخصی به سر می‌برند.

اوبراین با اشاره به این که آمار اعلام شده شامل افرادی که به مناطق تحت کنترل تروریست‌ها گریخته‌اند، نمی‌شود، هشدار داد، به نظر می‌رسد در صورتی که درگیری‌ها همچنان ادامه داشته باشد، هزاران تن دیگر هیچ چاره‌ای جز گریز نخواهند داشت.

یک مقام ارشد سازمان ملل متحد نسبت به وضعیت کنونی در حلب هشدار داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تلاش‌های دولت سوریه برای بازپس‌گیری حلب که اکنون بخشی از آن در اختیار گروه‌های تروریستی قرار دارد، در حالی است که جناح‌های بین‌المللی نسبت به اوضاع در این منطقه هشدار دادند. سازمان ملل متحد اعلام کرده که در حال حاضر نزدیک به ۱۶ هزار تن در پی درگیری‌ها در حلب آواره شده‌اند و این رقم رو به افزایش است. در همین حال، فرانسه خواستار تشکیل جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف رسیدگی به تحولات حلب شده است. استفن اوبراین، رئیس امور انسان‌دوستانه سازمان ملل متحد با اشاره به وضعیت کنونی در حلب، اوضاع این شهر را «هشداردهنده و دلسرد کننده» قلمداد کرد. وی گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۶ هزار تن آواره شده‌اند و تعداد دیگری در وضعیت دشوار یا نامشخصی به سر می‌برند. اوبراین با اشاره به این که آمار اعلام شده شامل افرادی که به مناطق تحت کنترل تروریست‌ها گریخته‌اند، نمی‌شود، هشدار داد، به نظر می‌رسد در صورتی که درگیری‌ها همچنان ادامه داشته باشد، هزاران تن دیگر هیچ چاره‌ای جز گریز نخواهند داشت.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا