امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۴:۱۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش امام خمینی به بی‌هوشی شهید نیاکی

به گزارش جهان نیوز به نقل از دفاع پرس، سردار «نبی رودکی» از فرماندهان دوران دفاع مقدس به بیان خاطره‌ای متفاوت از شهید مسعود منفرد نیاکی فرمانده لشکر ۹۲ زرهی در دوران دفاع مقدس پرداخت، که در ادامه می‌خوانید:«در ادامه پاتک‌های سنگین عراقی‌ها در تنگ چذابه در عملیات طریق القدس در سال ۱۳۶۰، آتش سنگینی بر روی رزمندگان اسلام اجرا می‌شد و تلفات و مجروحین زیادی دادیم. خوف آن می‌رفت که عقب‌نشینی اجباری به سمت شهر بستان داشته باشیم.

سردار رشید، شهید صیاد شیرازی، محسن رضایی، رحیم صفوی، سرهنگ شهید نیاکی و… در روستای بردیه قبل از دهلاویه و چند کیلومتری سوسنگرد جمع بودند. فرماندهان فوق برای پیروزی در این عملیات دعای توسل قرائت می‌کنند.
من و جمعی از نیروها در خط مقدم بودیم. به یکباره آتش عراقی‌ها و پاتک آنها قطع شد. دلیل آن این بود که به پیشنهاد روحانی شهید مصطفی ردانی‌پور دعای توسلی در قرارگاه کربلا برگزار شد و این توسل کار خودش را کرد.

در تنگ چذابه در جلسه دعا، سرهنگ نیاکی فرمانده لشکر زرهی ارتش از شدت تاثر از ذکر مصیبت حضرت زهرا (س) غش کرد. بعد از عملیات فرمانده‌هان خدمت امام (ره) رسیدند. شهید صیاد شیرازی خاطره سرهنگ نیاکی را خدمت امام راحل مطرح کرد و گفت که وی در حین ذکر مصیبت بی‌بیِ دوعالم از هوش رفت. امام (ره) فرمودند: «این رجعت و بازگشت به اصل خویش است‌.»

به گزارش جهان نیوز به نقل از دفاع پرس، سردار «نبی رودکی» از فرماندهان دوران دفاع مقدس به بیان خاطره‌ای متفاوت از شهید مسعود منفرد نیاکی فرمانده لشکر ۹۲ زرهی در دوران دفاع مقدس پرداخت، که در ادامه می‌خوانید:«در ادامه پاتک‌های سنگین عراقی‌ها در تنگ چذابه در عملیات طریق القدس در سال ۱۳۶۰، آتش سنگینی بر روی رزمندگان اسلام اجرا می‌شد و تلفات و مجروحین زیادی دادیم. خوف آن می‌رفت که عقب‌نشینی اجباری به سمت شهر بستان داشته باشیم. سردار رشید، شهید صیاد شیرازی، محسن رضایی، رحیم صفوی، سرهنگ شهید نیاکی و... در روستای بردیه قبل از دهلاویه و چند کیلومتری سوسنگرد جمع بودند. فرماندهان فوق برای پیروزی در این عملیات دعای توسل قرائت می‌کنند. من و جمعی از نیروها در خط مقدم بودیم. به یکباره آتش عراقی‌ها و پاتک آنها قطع شد. دلیل آن این بود که به پیشنهاد روحانی شهید مصطفی ردانی‌پور دعای توسلی در قرارگاه کربلا برگزار شد و این توسل کار خودش را کرد. در تنگ چذابه در جلسه دعا، سرهنگ نیاکی فرمانده لشکر زرهی ارتش از شدت تاثر از ذکر مصیبت حضرت زهرا (س) غش کرد. بعد از عملیات فرمانده‌هان خدمت امام (ره) رسیدند. شهید صیاد شیرازی خاطره سرهنگ نیاکی را خدمت امام راحل مطرح کرد و گفت که وی در حین ذکر مصیبت بی‌بیِ دوعالم از هوش رفت. امام (ره) فرمودند: «این رجعت و بازگشت به اصل خویش است‌.»
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا