امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ - ۱۸:۳۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش امیرعبداللهیان به اقدام کویت علیه ایران

به گزارش جهان نیوز، حسین امیرعبداللهیان مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی و دستیار رئیس مجلس در واکنش به اقدام ضد ایرانی کویت در صفحه مجازی خود نوشت: ‏اتهام بی اساس کویت به تهران و کاهش عدد دیپلمات‌های ایرانی، بدور از رفتار حکیمانه امیر کویت است. تهران و کویت با دوستی و برادری خواهند ماند.
روزهای گذشته دولت کویت شمار دیپلمات‌های ایرانی در این کشور را به خاطر پرونده هسته العبدلی کاهش داد. رسانه‌های کویتی پیشتر مدعی شده بودند که حدود 14 محکوم در پرونده موسوم به “هسته العبدلی” در روز صدور حکم نهایی دادگاه فرجام خواهی درباره این پرونده به ایران فرار کرده‌اند.
عربستان سعودی از این اقدام حمایت کرد.
پس از آن ایران کاردار کویت را فراخوانده و اعتراض خود را نسبت به این امر اعلام کرد.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در این خصوص اعلام کرد: به دنبال ایراد اتهام های بی اساس از سوی مقام مسئول در وزارت خارجه کویت به جمهوری اسلامی ایران در خصوص پرونده موسوم به العبدلی، فلاح الحجرف کاردار کویت در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید کشورمان در این خصوص به وی ابلاغ شد.
قاسمی با اعلام این خبر افزود: در این احضار مقام وزارت امور خارجه کشورمان ضمن مردود دانستن اتهام های واهی مقام های کویتی به کشورمان گفت جای تاسف است که مسئولین کویت در این شرایط حساس منطقه به جای تلاش در جهت کاهش تنش‌های بی حاصل و خویشتنداری در قبال فشارها و تحریکات طرف‌های ماجراجوی منطقه‌ای به این تحریک‌ها پاسخ داده و جمهوری اسلامی ایران را هدف اتهامات واهی قرار می‌دهند. این مقام  بار دیگر خطاب به کاردار کویت تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچگونه ارتباطی با این پرونده نداشته است و این امر در آغاز رسیدگی به این پرونده به مقام‌های کویتی نیز ابلاغ شد.

منبع: تسنیم

به گزارش جهان نیوز، حسین امیرعبداللهیان مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی و دستیار رئیس مجلس در واکنش به اقدام ضد ایرانی کویت در صفحه مجازی خود نوشت: ‏اتهام بی اساس کویت به تهران و کاهش عدد دیپلمات‌های ایرانی، بدور از رفتار حکیمانه امیر کویت است. تهران و کویت با دوستی و برادری خواهند ماند. روزهای گذشته دولت کویت شمار دیپلمات‌های ایرانی در این کشور را به خاطر پرونده هسته العبدلی کاهش داد. رسانه‌های کویتی پیشتر مدعی شده بودند که حدود 14 محکوم در پرونده موسوم به "هسته العبدلی" در روز صدور حکم نهایی دادگاه فرجام خواهی درباره این پرونده به ایران فرار کرده‌اند. عربستان سعودی از این اقدام حمایت کرد. پس از آن ایران کاردار کویت را فراخوانده و اعتراض خود را نسبت به این امر اعلام کرد. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در این خصوص اعلام کرد: به دنبال ایراد اتهام های بی اساس از سوی مقام مسئول در وزارت خارجه کویت به جمهوری اسلامی ایران در خصوص پرونده موسوم به العبدلی، فلاح الحجرف کاردار کویت در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید کشورمان در این خصوص به وی ابلاغ شد. قاسمی با اعلام این خبر افزود: در این احضار مقام وزارت امور خارجه کشورمان ضمن مردود دانستن اتهام های واهی مقام های کویتی به کشورمان گفت جای تاسف است که مسئولین کویت در این شرایط حساس منطقه به جای تلاش در جهت کاهش تنش‌های بی حاصل و خویشتنداری در قبال فشارها و تحریکات طرف‌های ماجراجوی منطقه‌ای به این تحریک‌ها پاسخ داده و جمهوری اسلامی ایران را هدف اتهامات واهی قرار می‌دهند. این مقام  بار دیگر خطاب به کاردار کویت تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچگونه ارتباطی با این پرونده نداشته است و این امر در آغاز رسیدگی به این پرونده به مقام‌های کویتی نیز ابلاغ شد. منبع: تسنیم
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا