امروز : جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۹ - ۱۹:۱۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش بروجردی به اظهارات نیکی هیلی

به گزارش جهان نیوز، علاء‌الدین بروجردی امروز در جمع خبرنگاران در واکنش به سخنان نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، مبنی بر این‌که آمریکا در حال بازنگری برجام است، اظهار داشت: دولت آقای ترامپ تازه‌کار است و نمی‌داند این یک توافق بین‌المللی و چند کشوری است، یعنی در مقابل جمهوری اسلامی ایران 6 کشور دیگر به‌علاوه اتحادیه اروپا برجام را امضا کرده‌اند.
وی ادامه داد: بازنگری کار یک کشور نیست، و این سخن خامی است که گفته شده و برجام هیچگونه تغییری نخواهد کرد.
بروجردی افزود: مهم این است که آمریکا به تعهدات خودش عمل و این توافق مهم بین‌المللی را اجرا کند و دست از زیاده‌خواهی‌ها و انحراف از مسیر و ارائه تحریم‌های جدید بردارد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون تردید هر گامی که چه دولت آمریکا، چه کنگره انجام دهد ما متقابلا به عنوان نمایندگان ملت بزرگ ایران و در جهت دفاع از حقوق آن‌ها پاسخ خواهیم داد که اخیرا طرحی را آماده کردیم که پس از تعطیلات روز یکشنبه به هیات رئیسه ارائه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: این اقدامات به ادامه مسیر کمکی نخواهد کرد و بدون تردید ما زیر بار زورگویی آمریکا نخواهیم رفت.

منبع: ایسنا

به گزارش جهان نیوز، علاء‌الدین بروجردی امروز در جمع خبرنگاران در واکنش به سخنان نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، مبنی بر این‌که آمریکا در حال بازنگری برجام است، اظهار داشت: دولت آقای ترامپ تازه‌کار است و نمی‌داند این یک توافق بین‌المللی و چند کشوری است، یعنی در مقابل جمهوری اسلامی ایران 6 کشور دیگر به‌علاوه اتحادیه اروپا برجام را امضا کرده‌اند. وی ادامه داد: بازنگری کار یک کشور نیست، و این سخن خامی است که گفته شده و برجام هیچگونه تغییری نخواهد کرد. بروجردی افزود: مهم این است که آمریکا به تعهدات خودش عمل و این توافق مهم بین‌المللی را اجرا کند و دست از زیاده‌خواهی‌ها و انحراف از مسیر و ارائه تحریم‌های جدید بردارد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون تردید هر گامی که چه دولت آمریکا، چه کنگره انجام دهد ما متقابلا به عنوان نمایندگان ملت بزرگ ایران و در جهت دفاع از حقوق آن‌ها پاسخ خواهیم داد که اخیرا طرحی را آماده کردیم که پس از تعطیلات روز یکشنبه به هیات رئیسه ارائه خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: این اقدامات به ادامه مسیر کمکی نخواهد کرد و بدون تردید ما زیر بار زورگویی آمریکا نخواهیم رفت. منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا