امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۹:۰۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش رئیس مجلس به جنایات اخیر اسرائیل

به گزارش جهان نیوز، بیانیه رئیس مجلس در محکومیت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی به شرح زیر است:
حوادث تاسف بار روز های اخیر در مسجد الاقصی و اقدامات خشونت بار صهیونیست ها که منجر به شهادت چهار شهروند فلسطینی و زخمی شدن بیش از چهارصد نفر از صاحبان اصلی سرزمین فلسطین گردید، قلب هر انسان آزاده ای را می فشرد. این وقایع دردناک که در راستای یهودی سازی کامل قدس شریف و تسلط رژیم صهیونیستی بر قدس شرقی می باشد، بار دیگر خوی غیر انسانی این رژیم اشغالگر را برای  جهانیان نمایان ساخت.
واکنش گسترده و قابل انتظار ملت های مسلمان و ابراز انزجار و تنفر از اقدامات بی شرمانه رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود نماز گزاران به مسجد الاقصی، بار دیگر نشان داد که غصب سرزمین فلسطین و قدس شریف درد مشترک همه امت اسلامی است و جهان اسلام علی رغم مناقشات سیاسی و درگیری با تروریسم تکفیری، تجاوز به مسجد و معراجگاه نبی اکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم را خط قرمز خود دانسته و با حساسیت و نگرانی زائد الوصفی تحولات فلسطین را دنبال می کند.
مجلس شورای اسلامی ضمن ارج نهادن بر تلاش مشروع ملت فلسطین برای رهایی سرزمین خود از اشغال، بر مسئولیت مشترک همه پارلمان ها به ویژه پارلمان کشورهای اسلامی و همچنین نهاد ها و سازمان های بین المللی به منظور جلوگیری از اقدامات ضد بشری رژیم اشغالگر قدس تاکید می نماید و همسو با ملت های مسلمان و آزادگان جهان، هتک حرمت مسجد الاقصی وکشتار ساکنان مسلمان قدس را محکوم نموده و بر حمایت همه جانبه خود از مردم غیور فلسطین در مبارزات رهایی بخش خود تاکید می نماید و خواستار برخورد جدی نهاد ها و سازمان های بین المللی با این اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی است.
اینجانب با استناد به بیانیه ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین، از دبیرخانه کنفرانس می خواهم که تمامی ظرفیت های پارلمانی، دولتی و مردمی حامیان فلسطین را در جهت توقف قدامات ضد بشری صهیونیستی از جمله جلوگیری از هتک حرمت مسجدالاقصی و توقف کشتار مردم مظلوم فلسطین به کار بندد.
 
به گزارش جهان نیوز، بیانیه رئیس مجلس در محکومیت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی به شرح زیر است: حوادث تاسف بار روز های اخیر در مسجد الاقصی و اقدامات خشونت بار صهیونیست ها که منجر به شهادت چهار شهروند فلسطینی و زخمی شدن بیش از چهارصد نفر از صاحبان اصلی سرزمین فلسطین گردید، قلب هر انسان آزاده ای را می فشرد. این وقایع دردناک که در راستای یهودی سازی کامل قدس شریف و تسلط رژیم صهیونیستی بر قدس شرقی می باشد، بار دیگر خوی غیر انسانی این رژیم اشغالگر را برای  جهانیان نمایان ساخت. واکنش گسترده و قابل انتظار ملت های مسلمان و ابراز انزجار و تنفر از اقدامات بی شرمانه رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود نماز گزاران به مسجد الاقصی، بار دیگر نشان داد که غصب سرزمین فلسطین و قدس شریف درد مشترک همه امت اسلامی است و جهان اسلام علی رغم مناقشات سیاسی و درگیری با تروریسم تکفیری، تجاوز به مسجد و معراجگاه نبی اکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم را خط قرمز خود دانسته و با حساسیت و نگرانی زائد الوصفی تحولات فلسطین را دنبال می کند. مجلس شورای اسلامی ضمن ارج نهادن بر تلاش مشروع ملت فلسطین برای رهایی سرزمین خود از اشغال، بر مسئولیت مشترک همه پارلمان ها به ویژه پارلمان کشورهای اسلامی و همچنین نهاد ها و سازمان های بین المللی به منظور جلوگیری از اقدامات ضد بشری رژیم اشغالگر قدس تاکید می نماید و همسو با ملت های مسلمان و آزادگان جهان، هتک حرمت مسجد الاقصی وکشتار ساکنان مسلمان قدس را محکوم نموده و بر حمایت همه جانبه خود از مردم غیور فلسطین در مبارزات رهایی بخش خود تاکید می نماید و خواستار برخورد جدی نهاد ها و سازمان های بین المللی با این اقدامات ضد بشری رژیم صهیونیستی است. اینجانب با استناد به بیانیه ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین، از دبیرخانه کنفرانس می خواهم که تمامی ظرفیت های پارلمانی، دولتی و مردمی حامیان فلسطین را در جهت توقف قدامات ضد بشری صهیونیستی از جمله جلوگیری از هتک حرمت مسجدالاقصی و توقف کشتار مردم مظلوم فلسطین به کار بندد.  
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا