امروز : سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۴:۰۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش نوبخت به زندان رفتن فریدون

به گزارش جهان نیوز؛ محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز(سه‌شنبه 27 تیر) در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به قراردادهای نفتی گفت: 85 میلیارد دلار در یک دوره 20 ساله درآمدی خواهد بود که از همه سرمایه‌گذاری آن 12 میلیارد عاید سرمایه‌گذاران خارجی خواهد شد و بقیه متعلق به ایران است.
وی افزود: یک طرف این قرارداد، شرکت ملی نفت ایران است و توتال پتروپارس و شرکت چینی طرف مقابل قرارداد هستند. این قرارداد یک قرارداد بی نظیر پس از برجام بوده و مورد تمجید است.
نوبخت با اشاره به منتقدان این قرارداد اظهار داشت: ضمن احترام به کسانی که دلسوزانه به منافع ملی نظر می‌دهند، باید پاسخ مناسب برای انتقادها داشته باشیم حتی اگر گفته شود که طرح سه فوریتی مطرح شود اما جواب ما این است که آن نقطه‌ای که برای تامین منافع هستید راهش این نیست. راهش متوقف کردن قرارداد با طرح سه فوریتی نیست. ما انتظار سخنان سبک نداریم و باید سخنان وزین مطرح شود. هر کسی مدعی است این قرارداد غیرقانونی است در ارائه مدارک به قوه قضائیه تعلل نکنند.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: یک نسخه از قرارداد توتال به رئیس مجلس و یک نسخه به دادستان کل ارسال شده و نظراتشان را در یک بیانیه اعلام خواهند کرد بنابراین اصل قرارداد در اختیار همه دستگاه‌های نظارتی از جمله دادستان کل کشور است. کمیته 7 نفره متشکل از وزیر نفت، وزیر اقتصاد، رئیس بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس کمیسیون برنامه و رئیس کمیسیون انرژی و دادستان کل کشور هم بر قرارداد توتال نظارت دارند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بازداشت حسین فریدون تاثیری بر چینش کابینه دارد؟ گفت: این اقداماتی که شما اشاره کردید، تاثیری بر اراده روحانی ندارد، او بسیار صبور و خویشتن‌دار عمل می‌کند و بسیار زیرک است و می‌داند برخی اقدامات برای بر هم زدن ثبات انجام می‌شود، اما از اعتدال خارج نمی‌شود. روحانی بسیار مقاوم است و تسلیم هیچ فشاری نمی‌شود.
نوبخت درباره چینش اعضای کابینه دوازدهم و اینکه آیا فشاری بر رئیس‌جمهور برای معرفی اعضای کابینه است یا خیر؟ گفت: هیچ فشاری از سوی هیچ جریانی به رئیس‌جمهور موثر نخواهد بود و ایشان کار خودشان را انجام خواهند داد. اینکه مسائلی اشاره کردید (بازداشت حسین فریدون) باعث نخواهد شد که آقای دکتر روحانی از اراده‌ای که دارند، برگردند.
وی افزود: آقای رئیس‌جمهور هنوز جمع‌بندی نهایی در زمینه کابینه دوازدهم نکردند و تا جایی که من اطلاع دارم اعضای کابینه کامل نشده است. رئیس‌جمهور علاوه بر اعضای فعلی کابینه نگاه به بیرون از کابینه هم دارند و حتی ایشان به جریان اصولگرا هم احترام می‌گذارند و اگر افرادی از این طیف باشند که به دولت کمک کنند، چرا استفاده نشود.
نوبخت خاطرنشان کرد: قوه قضائیه آن قدر مستقل است که برادر رئیس‌جمهور را احضار و زندانی می‌کند و این موجب قوت ماست. اگر برای برادر رئیس قوه قضائیه و مقننه هم این موضوع مطرح شود، قوه قضائیه همان‌گونه رفتار می‌کند که برای برادر رئیس جمهور رفتار می‌کند.

منبع: تسنیم

به گزارش جهان نیوز؛ محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز(سه‌شنبه 27 تیر) در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به قراردادهای نفتی گفت: 85 میلیارد دلار در یک دوره 20 ساله درآمدی خواهد بود که از همه سرمایه‌گذاری آن 12 میلیارد عاید سرمایه‌گذاران خارجی خواهد شد و بقیه متعلق به ایران است. وی افزود: یک طرف این قرارداد، شرکت ملی نفت ایران است و توتال پتروپارس و شرکت چینی طرف مقابل قرارداد هستند. این قرارداد یک قرارداد بی نظیر پس از برجام بوده و مورد تمجید است. نوبخت با اشاره به منتقدان این قرارداد اظهار داشت: ضمن احترام به کسانی که دلسوزانه به منافع ملی نظر می‌دهند، باید پاسخ مناسب برای انتقادها داشته باشیم حتی اگر گفته شود که طرح سه فوریتی مطرح شود اما جواب ما این است که آن نقطه‌ای که برای تامین منافع هستید راهش این نیست. راهش متوقف کردن قرارداد با طرح سه فوریتی نیست. ما انتظار سخنان سبک نداریم و باید سخنان وزین مطرح شود. هر کسی مدعی است این قرارداد غیرقانونی است در ارائه مدارک به قوه قضائیه تعلل نکنند. سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: یک نسخه از قرارداد توتال به رئیس مجلس و یک نسخه به دادستان کل ارسال شده و نظراتشان را در یک بیانیه اعلام خواهند کرد بنابراین اصل قرارداد در اختیار همه دستگاه‌های نظارتی از جمله دادستان کل کشور است. کمیته 7 نفره متشکل از وزیر نفت، وزیر اقتصاد، رئیس بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس کمیسیون برنامه و رئیس کمیسیون انرژی و دادستان کل کشور هم بر قرارداد توتال نظارت دارند. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بازداشت حسین فریدون تاثیری بر چینش کابینه دارد؟ گفت: این اقداماتی که شما اشاره کردید، تاثیری بر اراده روحانی ندارد، او بسیار صبور و خویشتن‌دار عمل می‌کند و بسیار زیرک است و می‌داند برخی اقدامات برای بر هم زدن ثبات انجام می‌شود، اما از اعتدال خارج نمی‌شود. روحانی بسیار مقاوم است و تسلیم هیچ فشاری نمی‌شود. نوبخت درباره چینش اعضای کابینه دوازدهم و اینکه آیا فشاری بر رئیس‌جمهور برای معرفی اعضای کابینه است یا خیر؟ گفت: هیچ فشاری از سوی هیچ جریانی به رئیس‌جمهور موثر نخواهد بود و ایشان کار خودشان را انجام خواهند داد. اینکه مسائلی اشاره کردید (بازداشت حسین فریدون) باعث نخواهد شد که آقای دکتر روحانی از اراده‌ای که دارند، برگردند. وی افزود: آقای رئیس‌جمهور هنوز جمع‌بندی نهایی در زمینه کابینه دوازدهم نکردند و تا جایی که من اطلاع دارم اعضای کابینه کامل نشده است. رئیس‌جمهور علاوه بر اعضای فعلی کابینه نگاه به بیرون از کابینه هم دارند و حتی ایشان به جریان اصولگرا هم احترام می‌گذارند و اگر افرادی از این طیف باشند که به دولت کمک کنند، چرا استفاده نشود. نوبخت خاطرنشان کرد: قوه قضائیه آن قدر مستقل است که برادر رئیس‌جمهور را احضار و زندانی می‌کند و این موجب قوت ماست. اگر برای برادر رئیس قوه قضائیه و مقننه هم این موضوع مطرح شود، قوه قضائیه همان‌گونه رفتار می‌کند که برای برادر رئیس جمهور رفتار می‌کند. منبع: تسنیم
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا