امروز : شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

وضعیت بحرانی درخت سرو ابودجانه بررسی می شود+تصاویر

ریژاونیوز: درخت سرور قبرستان تاریخی ابودجانه در معرض نابودی قرار گرفته است. بعد از گزارش شهروندان، خبرنگار ریژاونیوز همراه با تنی چند از فعالین محیط زیست در ریژاو برای رصد و ارزیابی حادثه در محل حضور یافتند. آقای پوریا کریمی بعد از نمونه برداری از آفات درخت و عکس برداری از نقاط حادثه دیده، طی […]

ریژاونیوز: درخت سرور قبرستان تاریخی ابودجانه در معرض نابودی قرار گرفته است.
بعد از گزارش شهروندان، خبرنگار ریژاونیوز همراه با تنی چند از فعالین محیط زیست در ریژاو برای رصد و ارزیابی حادثه در محل حضور یافتند.
آقای پوریا کریمی بعد از نمونه برداری از آفات درخت و عکس برداری از نقاط حادثه دیده، طی تماسی با اساتید و متخصصین دانشگاه رازی کرمانشاه مشاوره های لازم را بعمل آورده و نمونه ی گرفته شده را فردای همان روز حضورا برای نظر دقیق تر به این اساتید رسانید.

 

 

haydar-Ebrahimiبا توجه به اینکه مدت زیادی از این حادثه گذشته بود با مشورت فعالین محیط زیست منطقه مراتب را به اطلاع آقای حیدر ابراهیمی ریاست شورای شهر ریژاو رسانیدیم. ایشان بعد از اطلاع از این قضیه همکاری و پشتیبانی همه جانبه ی شورای شهر را اعلام نموده و طی تماس با مسئولین شهرستان دالاهو هماهنگی های لازمه انجام شد.
هماهنگی با اداره ی میراث فرهنگی شهرستان دالاهو جهت اینکه امکان تخریب آنی مقبره ی تاریخی ابودجانه وجود دارد و هماهنگی با اداره ی منابع طبیعی شهرستان دالاهو جهت بررسی و اقدام عملی برای نجات این درخت سرو که به راستی یکی از سرمایه های طبیعی ریژاو محسوب می شود، صورت گرفت.

 

شایان ذکر است که فعالان محیط زیست ریژاو هیچ گونه اهمالی را در این زمینه نخواهند پذیرفت و قطعا پیگیر مسائل زیست محیطی منطقه علی الخصوص این درخت سرو گرانبها خواهند بود.

*گزارش تکمیلی بعد از اقدام عملی در این زمینه در ریژاونیوز درج خواهد شد.

 

Share
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا