امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۷:۱۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

وضعیت مشروبات الکلی در ایران / خانه ای برای فساد دیپلمات های خارجی

گروه جامعه جهان نیوز، سید مهدی سیدی: چندی پیش مصاحبه یک بسکتبالیست معتاد آمریکایی، جنجالی به پا کرد. این ورزشکار پس از اقامت در ایران، در گفتگو با رادیو سایت یاهو گفت پیدا کردن مواد مخدر در ایران (حدود سال ۲۰۰۵) کار سختی نبود. برای این کار فقط لازم بود تاکسی بگیرم. او در ادامه می گوید به راحتی و هرشب برای من مشروب می آوردند.

اصراری نیست که حرف های این ورزشکار آمریکایی را تأیید کنیم. چه بسا او با زاویه نگاه خود و یا حتی غرض ورزانه حرف هایی را درباره آسیب های اجتماعی در ایران به زبان آورده باشد؛ اما از طرف دیگر نمی توانیم نگرانی های جدی خود را از شیوع مصرف مشروبات در کشور، کتمان کنیم.

همین چند روز پیش در مشهد مقدس، محموله ای از مشروبات الکلی که در داخل عروسک جاسازی شده، کشف شده است. گفنه می شود سه نفر در رابطه با این پرونده که مبدأ آن کشور گرجستان بوده، دستگیر شده اند. پیشتر از این نیز، یک انبار بزرگ نگهداری مشروبات الکلی، به حجم ٧٤٢ قوطی در کرمان و ۴ هزار لیتر مشروبات دست ساز در تهران کشف شده است. گفته می شود متهم یکی از پرونده های تهیه مشروبات الکلی در کشور، تابعیت مضاعف ایرانی – آمریکایی داشته و مالک ساختمانی چند هزار متری در شمال غرب تهران است.

در این میان، مصاحبه دادستان تهران، حائز اهمیت و شایسته تحلیل است. پس از فوت یکی از چهره های مشهور، عباس جعفری دولت‌آبادی در مصاحبه ای می گوید «وقتی ورزشکار و هنرمندی دچار این مطلب (مشروب خواری) باشد و مرگش ناشی از این موضوع اتفاق بیفتد این برای ما مناسب و زیبنده نیست.»

مشروبات الکلی، بلایی بی درمان و خانمان برانداز است به ویژه در دو حالت: سرمستی در مصرف بی رویه و استفاده از مشروبات تقلبی. چندی پیش در سیرجان ۳ نفر به خاطر مصرف مشروبات الکلی تقلبی، از دنیا رفته و ۵۰ نفر راهی بیمارستان شده اند. سال قبل نیز حادثه ای مشابه در رفسنجان روی داده است.

تردیدی نیست که دست های بیگانه به دنبال توسعه این آسیب در ایران است. کنداکتور و ترکیب بندی برخی برنامه شبکه های ماهواره ای، به خوبی مؤید این ادعاست؛ اما فراتر از آن در خبری آمده است خانه ای که برای برگزاری مجلس مختلط و برای فساد برخی دیپلمات‌های کشورهای خارجی و ایرانیان مرتبط مهیا شده بود، کشف شده است. از منزل مذکور چهار هزار لیتر مشروب الکلی کشف شده است.

باید از خواب خرگوشی بیدار شد. سازمان های فرهنگی باید به هوش باشند. آموزش و پرورش باید به رسالت اصلی خود باز گردد. هم معلم ها و هم مبلغین دینی، باید این آسیب را جدی بگیرند. از اطلاع رسانی های دقیق و آموزش های کیفی در این زمینه ضرر نخواهیم کرد. صدا و سیما باید وارد گود شود و گروه های مرجع باید به نظام اقناعی و ایمنی جامعه در این موضوع، خدمت رسانی کنند.

گروه جامعه جهان نیوز، سید مهدی سیدی: چندی پیش مصاحبه یک بسکتبالیست معتاد آمریکایی، جنجالی به پا کرد. این ورزشکار پس از اقامت در ایران، در گفتگو با رادیو سایت یاهو گفت پیدا کردن مواد مخدر در ایران (حدود سال 2005) کار سختی نبود. برای این کار فقط لازم بود تاکسی بگیرم. او در ادامه می گوید به راحتی و هرشب برای من مشروب می آوردند. اصراری نیست که حرف های این ورزشکار آمریکایی را تأیید کنیم. چه بسا او با زاویه نگاه خود و یا حتی غرض ورزانه حرف هایی را درباره آسیب های اجتماعی در ایران به زبان آورده باشد؛ اما از طرف دیگر نمی توانیم نگرانی های جدی خود را از شیوع مصرف مشروبات در کشور، کتمان کنیم. همین چند روز پیش در مشهد مقدس، محموله ای از مشروبات الکلی که در داخل عروسک جاسازی شده، کشف شده است. گفنه می شود سه نفر در رابطه با این پرونده که مبدأ آن کشور گرجستان بوده، دستگیر شده اند. پیشتر از این نیز، یک انبار بزرگ نگهداری مشروبات الکلی، به حجم ٧٤٢ قوطی در کرمان و 4 هزار لیتر مشروبات دست ساز در تهران کشف شده است. گفته می شود متهم یکی از پرونده های تهیه مشروبات الکلی در کشور، تابعیت مضاعف ایرانی - آمریکایی داشته و مالک ساختمانی چند هزار متری در شمال غرب تهران است. در این میان، مصاحبه دادستان تهران، حائز اهمیت و شایسته تحلیل است. پس از فوت یکی از چهره های مشهور، عباس جعفری دولت‌آبادی در مصاحبه ای می گوید «وقتی ورزشکار و هنرمندی دچار این مطلب (مشروب خواری) باشد و مرگش ناشی از این موضوع اتفاق بیفتد این برای ما مناسب و زیبنده نیست.» مشروبات الکلی، بلایی بی درمان و خانمان برانداز است به ویژه در دو حالت: سرمستی در مصرف بی رویه و استفاده از مشروبات تقلبی. چندی پیش در سیرجان 3 نفر به خاطر مصرف مشروبات الکلی تقلبی، از دنیا رفته و 50 نفر راهی بیمارستان شده اند. سال قبل نیز حادثه ای مشابه در رفسنجان روی داده است. تردیدی نیست که دست های بیگانه به دنبال توسعه این آسیب در ایران است. کنداکتور و ترکیب بندی برخی برنامه شبکه های ماهواره ای، به خوبی مؤید این ادعاست؛ اما فراتر از آن در خبری آمده است خانه ای که برای برگزاری مجلس مختلط و برای فساد برخی دیپلمات‌های کشورهای خارجی و ایرانیان مرتبط مهیا شده بود، کشف شده است. از منزل مذکور چهار هزار لیتر مشروب الکلی کشف شده است. باید از خواب خرگوشی بیدار شد. سازمان های فرهنگی باید به هوش باشند. آموزش و پرورش باید به رسالت اصلی خود باز گردد. هم معلم ها و هم مبلغین دینی، باید این آسیب را جدی بگیرند. از اطلاع رسانی های دقیق و آموزش های کیفی در این زمینه ضرر نخواهیم کرد. صدا و سیما باید وارد گود شود و گروه های مرجع باید به نظام اقناعی و ایمنی جامعه در این موضوع، خدمت رسانی کنند.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا