امروز : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ - ۱۶:۲۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

ویرانه‌نمایی، ترفند اصلاح‌طلبان‌برای‌توجیه ناکارآمدی

به گزارش جهان نیوز به نقل از مشرق؛ روزنامه فرهیختگان در یادداشتی نوشت: «تجربه ثابت کرده هر بار این جریان] اصلاحات [کرسی مدیریتی جدیدی را فتح می‌کند، ضمن رفتن به ماه عسل چند ماهه در ابتدای کار، مدت زیادی را صرفاً به تخریب و سیاه‌نمایی عملکرد قبلی‌ها می‌گذراند؛ رویه‌ای که بیش از هر چیز زمینه را برای توجیه رخوت و بی‌عملی‌های احتمالی آتی در افکار عمومی میسر می‌سازد. تجربه دولت یازدهم و خروجی تریبون‌های رسمی آن گواه مناسبی بر این مدعاست. حالا «ویرانه‌نمایی» از حاصل تلاش مدیران کنونی شهرداری نیز آغاز شده است. الهام فخاری منتخب شورای شهر پنجم تهران در این ارتباط می‌گوید: «ویرانه‌ای به مدیریت جدید شهری سپرده می‌شود که اولین اقدام، آواربرداری از این خرابه است.» محمد هاشمی هم اخیراً در گفت‌وگویی با بیان اینکه کارنامه قالیباف به مراتب بدتر از کارنامه احمدی‌نژاد است، گفته: «اگر احمدی‌نژاد کشور را ۵۰ سال به عقب برد، قالیباف تهران را به ۱۰۰ سال قبل برده است».
ادعاهایی از این دست در حالی است که احمد حکیمی‌پور که در انتخابات اخیر از راهیابی به شورای شهر بازمانده بود ضمن نادرست خواندن این رویکرد به همفکرانش هشدار می‌دهد که چنین رویه‌ای دیگر برای مردم چندان جذاب نیست. عضو کنونی شورای شهر تهران در این خصوص می‌گوید: «قرار نیست ما همه‌چیز شورای شهر را از صفر شروع کنیم. اینکه هر گروهی که می‌آید بگوید گروه قبلی ویران کردند و همه‌چیز را به هم ریختند، این سخن درست نیست و مردم را جذب نمی‌کند».
 با این اوصاف این سؤال به‌طور جدی مطرح است که تا چه زمانی بناست در بر همین پاشنه بچرخد و ناکارآمدی فعلی‌ها در سایه فروکاستن دستاوردهای قبلی‌ها رنگ بازد؟
به گزارش جهان نیوز به نقل از مشرق؛ روزنامه فرهیختگان در یادداشتی نوشت: «تجربه ثابت کرده هر بار این جریان] اصلاحات [کرسی مدیریتی جدیدی را فتح می‌کند، ضمن رفتن به ماه عسل چند ماهه در ابتدای کار، مدت زیادی را صرفاً به تخریب و سیاه‌نمایی عملکرد قبلی‌ها می‌گذراند؛ رویه‌ای که بیش از هر چیز زمینه را برای توجیه رخوت و بی‌عملی‌های احتمالی آتی در افکار عمومی میسر می‌سازد. تجربه دولت یازدهم و خروجی تریبون‌های رسمی آن گواه مناسبی بر این مدعاست. حالا «ویرانه‌نمایی» از حاصل تلاش مدیران کنونی شهرداری نیز آغاز شده است. الهام فخاری منتخب شورای شهر پنجم تهران در این ارتباط می‌گوید: «ویرانه‌ای به مدیریت جدید شهری سپرده می‌شود که اولین اقدام، آواربرداری از این خرابه است.» محمد هاشمی هم اخیراً در گفت‌وگویی با بیان اینکه کارنامه قالیباف به مراتب بدتر از کارنامه احمدی‌نژاد است، گفته: «اگر احمدی‌نژاد کشور را ۵۰ سال به عقب برد، قالیباف تهران را به ۱۰۰ سال قبل برده است». ادعاهایی از این دست در حالی است که احمد حکیمی‌پور که در انتخابات اخیر از راهیابی به شورای شهر بازمانده بود ضمن نادرست خواندن این رویکرد به همفکرانش هشدار می‌دهد که چنین رویه‌ای دیگر برای مردم چندان جذاب نیست. عضو کنونی شورای شهر تهران در این خصوص می‌گوید: «قرار نیست ما همه‌چیز شورای شهر را از صفر شروع کنیم. اینکه هر گروهی که می‌آید بگوید گروه قبلی ویران کردند و همه‌چیز را به هم ریختند، این سخن درست نیست و مردم را جذب نمی‌کند».  با این اوصاف این سؤال به‌طور جدی مطرح است که تا چه زمانی بناست در بر همین پاشنه بچرخد و ناکارآمدی فعلی‌ها در سایه فروکاستن دستاوردهای قبلی‌ها رنگ بازد؟
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا