امروز : یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۸ - ۲۳:۲۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

پروژه سد ایلیسوی ترکیه برای منطقه خطرناک است

به گزارش جهان نیوز، نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار فارس در تبریز با تاکید به اثرات منفی ساخت سد ایلیسو روی رودخانه دجله و تضاد آن با موافقت‌نامه بین‌المللی، اظهار کرد: طرح کلی پروژه گاپ مشکل بزرگی برای کشور عراق به وجود می‌آورد که با ادامه آن کل خاورمیانه با خطر روبرو خواهد شد.

وی افزود: نباید یک کشور فقط به فکر منافع خود باشد و عین خیالش هم نباشد که چه بلایی سر کشورهای دیگر خواهد افتاد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای نمونه با احداث و تکمیل پروژه «گاپ» اثرات گرد و غبار و خشکی رودخانه‌ها در ایران بیشتر شده و برخی امراض نیز افزایش خواهد یافت.

وی اذعان داشت: پروژه «گاپ» و زیرمجموعه آن پروژه سد ایلیسو تنها مشکل برای کشور سهیم در رودخانه‌های دارای حق آبه نیست بلکه خاورمیانه را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

به گزارش جهان نیوز، نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار فارس در تبریز با تاکید به اثرات منفی ساخت سد ایلیسو روی رودخانه دجله و تضاد آن با موافقت‌نامه بین‌المللی، اظهار کرد: طرح کلی پروژه گاپ مشکل بزرگی برای کشور عراق به وجود می‌آورد که با ادامه آن کل خاورمیانه با خطر روبرو خواهد شد. وی افزود: نباید یک کشور فقط به فکر منافع خود باشد و عین خیالش هم نباشد که چه بلایی سر کشورهای دیگر خواهد افتاد. نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای نمونه با احداث و تکمیل پروژه «گاپ» اثرات گرد و غبار و خشکی رودخانه‌ها در ایران بیشتر شده و برخی امراض نیز افزایش خواهد یافت. وی اذعان داشت: پروژه «گاپ» و زیرمجموعه آن پروژه سد ایلیسو تنها مشکل برای کشور سهیم در رودخانه‌های دارای حق آبه نیست بلکه خاورمیانه را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا