امروز : چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ - ۲۳:۴۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

پروژه گازرسانی به شهر ریجاب در مرحله پیمان سپاری است

به گفته شهبازی، گازرسانی به شهرهای «نوسود» و «نودشه» نیز در دست اجرا و پروژه گازرسانی به شهر «ریجاب» در مرحله پیمان سپاری و گازرسانی به شهر «ازگله» در مرحله اخذ مجوز است.

تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان کرمانشاه طی دو سال آینده به شبکه گاز متصل می شوند و ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی استان به فراتر از ۹۰ درصد خواهد رسید.
به گزارش ریژاو نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس شهبازی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: هم اکنون ۵۲۰ هزار مشترک در بخش های مختلف از گاز طبیعی بهره مند هستند که از این تعداد ۵۱۸ هزار مشترک مربوط به بخش های خانگی و تجاری و بیش از دو هزار مشترک نیز مربوط به بخش صنعتی هستند.
این مقام مسئول در تشریح آخرین وضعیت گازرسانی به روستاهای استان گفت: علاوه بر ۷۶۶ روستای گازدار استان، گازرسانی به ۶۳۰ روستا در دست اجرا و گازرسانی به ۵۰۰ روستا نیز در مرحله پیمان سپاری قرار دارد.
وی افزود: با استفاده از منابع بند «ق» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۳ تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان طی دو سال آینده به شبکه گاز متصل می شوند و ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی استان به فراتر از ۹۰ درصد خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در خصوص گازرسانی به شهرهای فاقد شبکه گازرسانی نیز اظهار کرد: تعداد ۶ شهر از شهرهای کم جمعیت استان که مجموعا کمتر از یک درصد جمعیت شهری استان را دارا هستند تاکنون گازدار نشده اند که از این تعداد، گازرسانی به شهر «حمیل» در مراحل انتهایی قرار دارد و امید است تا هفته دولت سال جاری،به شبکه گاز متصل شود.
به گفته شهبازی، گازرسانی به شهرهای «نوسود» و «نودشه» نیز در دست اجرا و پروژه گازرسانی به شهر «ریجاب» در مرحله پیمان سپاری و گازرسانی به شهر «ازگله» در مرحله اخذ مجوز است.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به مصرف روزانه ۱۱ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در استان، تامین جریان پایدار و مستمر گازرسانی در بخش‌های مختلف را مهم‌ترین وظیفه شرکت گاز عنوان کرد و گفت: با تلاش‌های انجام شده در زمستان گذشته هیچگونه قطعی و یا افت فشاری در شبکه گازرسانی استان نداشتیم.
رتبه چهارم کشور در توسعه شبکه گازرسانی در سال ۹۵
شهبازی اجرای ۱۲۰۰ کیلومتر شبکه گذاری، نصب ۱۲ هزار انشعاب گاز و پذیرش ۳۰ هزار مشترک را از اقدامات شاخص انجام شده درسال گذشته در راستای توسعه گازرسانی عنوان کرد و افزود: در سال ۹۵ شرکت گاز استان کرمانشاه از لحاظ توسعه شبکه گازرسانی رتبه چهارم کشور را کسب کرد.
وی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۱۲ میلیارد تومان در زمینه گازرسانی در استان کرمانشاه هزینه شد و در سال جاری نیز بودجه ای معادل ۱۹۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه های گازرسانی پیش بینی شده که در صورت جذب این اعتبار شاهد رشد بسیار مطلوب شاخص های گازرسانی در گستره استان خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه میزان مطالبات این شرکت از بخش های مختلف را ۱۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این میزان، ۱۱۰ میلیارد تومان مربوط به بخش صنعتی و ۷۰ میلیارد تومان مربوط به بخش خانگی و تجاری است.
شهبازی پرداخت به موقع قبوض گازبها از سوی مشترکین را خواستار شد و گفت: بخش عمده یارانه پرداختی به مردم و نیز بودجه انجام پروژ های گازرسانی از محل گاز بهای پرداختی مشترکین تامین می شود بنابراین پرداخت به موقع مطالبات شرکت از سوی مشترکین از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

Share
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا