امروز : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ۱۰:۱۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

پس‌لرزه‌ها شوک روحی را در مردم کرمان ایجاد کرده

به گزارش جهان نیوز، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به زلزله روز جمعه در این استان گفت: حدود ۴۰۰۰ منزل مسکونی در شهرستان راور و کرمان دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند و تعداد منازل تخریب شده بسیار اندک است.

وی ادامه داد: حال برای مقاوم‌سازی و مرمت این منازل مسکونی نیاز به کمک دولت است.

زاهدی با بیان اینکه لوله‌های آب به دلیل فرسوده بودن بعد از وقوع زلزله ترکیده‌اند، اظهار کرد: وزارت نیرو باید نسبت به ترمیم این لوله‌ها اقدام کند، قنوات‌های بسیاری هم در این میان آسیب دیده‌اند بعضا این قنوات آب آشامیدنی و کشاورزی روستاییان را تأمین می‌کردند، در صورت عدم ترمیم هرچه سریعتر این قنوات مطمئنا به سلامت مردم و محصولات کشاورزی آنها آسیب وارد خواهد شد.

نماینده مردم کرمان و راور تصریح کرد: متأسفانه به دلیل وقوع پس‌لرزه‌های بسیار طی این چند روز در منطقه‌ که بسیار کم‌سابقه بوده است، یک حالت شوک به مردم دست داده و احساس می‌کنند مدام زمین در حال حرکت است.

زاهدی تأکید کرد: گاها بحث روانی برای مردم منطقه به دلیل این پس‌لرزه‌ها ایجاد شده که نیازمند اطمینان‌ و آرامش بخشی از سوی دولت برای  مردم منطقه با حضور مسئولان، وزرا و معاونانشان است تا مردم احساس کنند دولتمردان با آنها بوده و دیگر جای نگرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات کنونی در منطقه این است که مردمی که منازل‌شان آسیب دیده یا از پس‌لرزه‌ها می‌ترسند شب‌ها در پارک‌ها می‌خوابند و به نوعی آرامششان صدمه دیده است.

نماینده مردم کرمان و راور بیان کرد: از صدا و سیمای منطقه و ملی تشکر می‌کنیم که کمی آرامش‌بخشی را برای مردم ایجاد کرده‌اند اما  حضور مسئولان مختلف در منطقه نزد مردم مورد نیاز است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

به گزارش جهان نیوز، محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به زلزله روز جمعه در این استان گفت: حدود 4000 منزل مسکونی در شهرستان راور و کرمان دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند و تعداد منازل تخریب شده بسیار اندک است. وی ادامه داد: حال برای مقاوم‌سازی و مرمت این منازل مسکونی نیاز به کمک دولت است. زاهدی با بیان اینکه لوله‌های آب به دلیل فرسوده بودن بعد از وقوع زلزله ترکیده‌اند، اظهار کرد: وزارت نیرو باید نسبت به ترمیم این لوله‌ها اقدام کند، قنوات‌های بسیاری هم در این میان آسیب دیده‌اند بعضا این قنوات آب آشامیدنی و کشاورزی روستاییان را تأمین می‌کردند، در صورت عدم ترمیم هرچه سریعتر این قنوات مطمئنا به سلامت مردم و محصولات کشاورزی آنها آسیب وارد خواهد شد. نماینده مردم کرمان و راور تصریح کرد: متأسفانه به دلیل وقوع پس‌لرزه‌های بسیار طی این چند روز در منطقه‌ که بسیار کم‌سابقه بوده است، یک حالت شوک به مردم دست داده و احساس می‌کنند مدام زمین در حال حرکت است. زاهدی تأکید کرد: گاها بحث روانی برای مردم منطقه به دلیل این پس‌لرزه‌ها ایجاد شده که نیازمند اطمینان‌ و آرامش بخشی از سوی دولت برای  مردم منطقه با حضور مسئولان، وزرا و معاونانشان است تا مردم احساس کنند دولتمردان با آنها بوده و دیگر جای نگرانی وجود ندارد. وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات کنونی در منطقه این است که مردمی که منازل‌شان آسیب دیده یا از پس‌لرزه‌ها می‌ترسند شب‌ها در پارک‌ها می‌خوابند و به نوعی آرامششان صدمه دیده است. نماینده مردم کرمان و راور بیان کرد: از صدا و سیمای منطقه و ملی تشکر می‌کنیم که کمی آرامش‌بخشی را برای مردم ایجاد کرده‌اند اما  حضور مسئولان مختلف در منطقه نزد مردم مورد نیاز است. منبع:باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا