امروز : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۳:۳۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

پشت‌پرده تولیدموادمخدرافغانستان به روایت لاریجانی

به گزارش جهان نیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (یکشنبه، ۱۲ آذرماه) پیش از سفر دو روزه به روسیه به منظور حضور در کنفرانسی با موضوع مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد تهران به بیان اهداف این سفر پرداخت و گفت: اصل این سفر برای حضور در کنفرانس بین المجالسی درباره مبارزه با مواد مخدر است که در حاشیه آن جلسه مهمی نیز با روس‌ها خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مسئله مواد مخدر موضوع مهمی برای جمهوری اسلامی و روسیه است، عنوان کرد: وضعیت افغانستان به گونه‌ای شده که تولید مواد مخدر در آن افزایش یافته و روش‌های مورد ادعای ناتو برای مبارزه با آن عملی نبوده چرا که یا نسبت به این موضوع بی‌تفاوت هستند و یا در پشت صحنه کمک هم می‌کنند.

رئیس مجلس با بیان اینکه منابع مالی جریان‌های تروریستی از محل فروش و قاچاق مواد مخدر تامین می‌شود، اظهار داشت: از این رو کشت خشخاش در افغانستان گسترش یافته است که به تبع آن آسیب‌های اجتماعی در انتظار کشور‌ها است.

نماینده قم در مجلس با اشاره به مبارزه جدی ایران در حوزه مواد مخدر اضافه کرد: افراد زیادی در نیروی انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر شهید شده‌اند، اما به علت حجم زیاد مواد مخدر، این حوزه نشتی‌هایی دارد لذا اینکه رویکردی در پارلمان‌های منطقه برای برخورد با ریشه و اصل موضوع صورت گیرد مهم است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: برای مبارزه با مواد مخدر نباید کار ظاهری کرد بلکه باید تصمیمات اساسی گرفته شده و همکاری مشترک برای مبارزه با مواد مخدر و برخورد با سرمنشاء آن صورت گیرد.

لاریجانی در ادامه به هدف بعدی این سفر اشاره و بیان کرد: در اجلاس سن پترزبورگ بحث دو جانبه‌ای برای پروژه‌های اقتصادی صورت گرفت لذا از آنجایی که روابط راهبردی با روسیه داریم باید طرح روابط تجاری را افزایش دهیم که هنوز در این موضوع اشکالاتی برای خیزش وجود دارد البته برخی پروژه‌ها شروع به کار کرده‌اند.

رئیس مجلس تصریح کرد: جلسه‌ای با دومای روسیه داشتیم تا سرمایه‌گذاری‌های مشترک میان ایران و روسیه انجام شود لذا قرار است در حاشیه این کنفرانس تشکیل جلسه داده و موضوع را پیگیری کنیم چرا که عملیاتی شدن پروژه‌های راهبردی برنامه ششم در این راستا حائز اهمیت است.

منبع:خانه ملت

به گزارش جهان نیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (یکشنبه، ۱۲ آذرماه) پیش از سفر دو روزه به روسیه به منظور حضور در کنفرانسی با موضوع مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد تهران به بیان اهداف این سفر پرداخت و گفت: اصل این سفر برای حضور در کنفرانس بین المجالسی درباره مبارزه با مواد مخدر است که در حاشیه آن جلسه مهمی نیز با روس‌ها خواهیم داشت. وی با بیان اینکه مسئله مواد مخدر موضوع مهمی برای جمهوری اسلامی و روسیه است، عنوان کرد: وضعیت افغانستان به گونه‌ای شده که تولید مواد مخدر در آن افزایش یافته و روش‌های مورد ادعای ناتو برای مبارزه با آن عملی نبوده چرا که یا نسبت به این موضوع بی‌تفاوت هستند و یا در پشت صحنه کمک هم می‌کنند. رئیس مجلس با بیان اینکه منابع مالی جریان‌های تروریستی از محل فروش و قاچاق مواد مخدر تامین می‌شود، اظهار داشت: از این رو کشت خشخاش در افغانستان گسترش یافته است که به تبع آن آسیب‌های اجتماعی در انتظار کشور‌ها است. نماینده قم در مجلس با اشاره به مبارزه جدی ایران در حوزه مواد مخدر اضافه کرد: افراد زیادی در نیروی انتظامی برای مبارزه با مواد مخدر شهید شده‌اند، اما به علت حجم زیاد مواد مخدر، این حوزه نشتی‌هایی دارد لذا اینکه رویکردی در پارلمان‌های منطقه برای برخورد با ریشه و اصل موضوع صورت گیرد مهم است. رئیس قوه مقننه ادامه داد: برای مبارزه با مواد مخدر نباید کار ظاهری کرد بلکه باید تصمیمات اساسی گرفته شده و همکاری مشترک برای مبارزه با مواد مخدر و برخورد با سرمنشاء آن صورت گیرد. لاریجانی در ادامه به هدف بعدی این سفر اشاره و بیان کرد: در اجلاس سن پترزبورگ بحث دو جانبه‌ای برای پروژه‌های اقتصادی صورت گرفت لذا از آنجایی که روابط راهبردی با روسیه داریم باید طرح روابط تجاری را افزایش دهیم که هنوز در این موضوع اشکالاتی برای خیزش وجود دارد البته برخی پروژه‌ها شروع به کار کرده‌اند. رئیس مجلس تصریح کرد: جلسه‌ای با دومای روسیه داشتیم تا سرمایه‌گذاری‌های مشترک میان ایران و روسیه انجام شود لذا قرار است در حاشیه این کنفرانس تشکیل جلسه داده و موضوع را پیگیری کنیم چرا که عملیاتی شدن پروژه‌های راهبردی برنامه ششم در این راستا حائز اهمیت است. منبع:خانه ملت
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا