امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ - ۷:۳۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیام‌های رزمایش در غرب کشور

به گزارش جهان نیوز؛ سردار «اسماعیل کوثری» جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله، در روزنامه «جام جم» نوشت:
 

رزمایش امنیتی محرم با حضور یگان‌های پهپادی، موشکی، توپخانه، هوانیروز و زرهی نیروی زمینی سپاه با موفقیت انجام شد. نیروی زمینی سپاه از جمله قرارگاه قدس و حمزه سیدالشهدا(ع) به طور دائم و مستمر در حال انجام عملیات، رزمایش و تمرین آمادگی هستند. این نیروها براساس برنامه سالانه در جهت آمادگی و هماهنگی بین یگان‌های خود و در طول سال برخی رزمایش‌ها را برای خود برنامه‌ریزی کرده و به اجرا در می‌آورند تا همیشه این آمادگی در یگان‌هایشان باشد که با هماهنگی ناجا و دستگاه‌های امنیتی و نظامی، امنیت مرزها را تامین کنند.

انجام این رزمایش‌ها به‌دلیل قرار گرفتن کشورمان در منطقه‌ای است که احتمال دارد هر لحظه گروه‌های ضد انقلاب به اقدامات تروریستی دست بزنند، به همین دلیل باید آمادگی به لحظه باشد. بر همین اساس در هفته دفاع مقدس و با یاد و نام شهدای آن منطقه این اقدام شایسته انجام شد.

از سوی دیگر، انجام چنین رزمایش‌هایی به بازماندگان گروه‌های تکفیری و همچنین گروه‌های ضد انقلاب موردحمایت صهیونیست‌ها و در اصل استکبار جهانی و عربستان در منطقه نشان می‌دهد اگر دست از پا خطا کرده و اشتباهی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند، این آمادگی از سوی ایران وجود دارد و حالت بازدارندگی در این رابطه ایجاد می‌شود.

انجام این رزمایش‌ها نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای در هر زمان آمادگی خود را جهت مقابله با دشمن حفظ می‌کند و به تعبیری پیام ایران به کشورهای فرامنطقه‌ای به رخ کشیدن اقتدار است.

این‌گونه رزمایش‌ها نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران در هرزمان آمادگی لازم را برای پاسخگویی به هر تجاوزی داشته و خواهد داشت، لذا کوچک‌ترین تعرض با شدیدترین واکنش پاسخ داده خواهد شد. همه باید بدانند که ایران با در دست داشتن ابزارهای قدرتمند دفاعی در صورت احساس خطر یا تجاوز برای حفظ حریم خود اقدام خواهد کرد.

همچنین انجام رزمایش امنیتی محرم پیامی برای کشورهای همسایه دارد، به‌رغم این‌که با کشورهایی مثل عراق و ترکیه و حتی اقلیم کردستان عراق از بعد نظامی مشکلی نداریم، اما باید بدانند اگر بخواهند خلاف سیاست‌های کشورهای منطقه اقدامی انجام دهند،آنها را زیر نظر داریم و اجازه چنین کاری را به متجاوزان نخواهیم داد. اقلیم کردستان عراق باید بداند در صورت انجام همه پرسی و ورود افرادی در آنجا که برای کشورمان مشکل‌ساز شوند به هیچ‌وجه گذشتی نخواهیم داشت.

به گزارش جهان نیوز؛ سردار «اسماعیل کوثری» جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله، در روزنامه «جام جم» نوشت:   رزمایش امنیتی محرم با حضور یگان‌های پهپادی، موشکی، توپخانه، هوانیروز و زرهی نیروی زمینی سپاه با موفقیت انجام شد. نیروی زمینی سپاه از جمله قرارگاه قدس و حمزه سیدالشهدا(ع) به طور دائم و مستمر در حال انجام عملیات، رزمایش و تمرین آمادگی هستند. این نیروها براساس برنامه سالانه در جهت آمادگی و هماهنگی بین یگان‌های خود و در طول سال برخی رزمایش‌ها را برای خود برنامه‌ریزی کرده و به اجرا در می‌آورند تا همیشه این آمادگی در یگان‌هایشان باشد که با هماهنگی ناجا و دستگاه‌های امنیتی و نظامی، امنیت مرزها را تامین کنند. انجام این رزمایش‌ها به‌دلیل قرار گرفتن کشورمان در منطقه‌ای است که احتمال دارد هر لحظه گروه‌های ضد انقلاب به اقدامات تروریستی دست بزنند، به همین دلیل باید آمادگی به لحظه باشد. بر همین اساس در هفته دفاع مقدس و با یاد و نام شهدای آن منطقه این اقدام شایسته انجام شد. از سوی دیگر، انجام چنین رزمایش‌هایی به بازماندگان گروه‌های تکفیری و همچنین گروه‌های ضد انقلاب موردحمایت صهیونیست‌ها و در اصل استکبار جهانی و عربستان در منطقه نشان می‌دهد اگر دست از پا خطا کرده و اشتباهی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند، این آمادگی از سوی ایران وجود دارد و حالت بازدارندگی در این رابطه ایجاد می‌شود. انجام این رزمایش‌ها نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای در هر زمان آمادگی خود را جهت مقابله با دشمن حفظ می‌کند و به تعبیری پیام ایران به کشورهای فرامنطقه‌ای به رخ کشیدن اقتدار است. این‌گونه رزمایش‌ها نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران در هرزمان آمادگی لازم را برای پاسخگویی به هر تجاوزی داشته و خواهد داشت، لذا کوچک‌ترین تعرض با شدیدترین واکنش پاسخ داده خواهد شد. همه باید بدانند که ایران با در دست داشتن ابزارهای قدرتمند دفاعی در صورت احساس خطر یا تجاوز برای حفظ حریم خود اقدام خواهد کرد. همچنین انجام رزمایش امنیتی محرم پیامی برای کشورهای همسایه دارد، به‌رغم این‌که با کشورهایی مثل عراق و ترکیه و حتی اقلیم کردستان عراق از بعد نظامی مشکلی نداریم، اما باید بدانند اگر بخواهند خلاف سیاست‌های کشورهای منطقه اقدامی انجام دهند،آنها را زیر نظر داریم و اجازه چنین کاری را به متجاوزان نخواهیم داد. اقلیم کردستان عراق باید بداند در صورت انجام همه پرسی و ورود افرادی در آنجا که برای کشورمان مشکل‌ساز شوند به هیچ‌وجه گذشتی نخواهیم داشت.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا