امروز : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کلاه تولید کننده گرما ویژه دوندگان و اسکی بازان

 مهر به نقل از نیو اطلس، محققان دانشگاه ناتینگهام ترنت در انگلیس و شرکت آلمانی استول با یکدیگر همکاری کرده اند تا یک نمونه اولیه از کلاهی خلق کنند که قابلیت تولید گرما در داخل خود را دارد و از نخ های رسانای الکتریسیته ساخته شده است.

به گفته محققان این کلاه در محدوده بینی و دهان قابلیت تولید گرما دارد تا از ورود هوای سرد به ریه ها و در نتیجه عفونت این عضو بدن جلوگیری کند. همچنین این کلاه در قسمت پشت شامل سوکتی است که به وسیله آن باتری های سلولی کلاه شارژ می شوند.

 تیلاک دیاس موسس گروه تحقیقات پیشرفته نساجی در دانشگاه ناتینگهام ترنت می گوید: نخ های رسانای الکتریکی چنان نازک هستند که  پوست انسان آن را حس نمی کند. به این ترتیب ما توانستیم  سطح قابل قبولی از گرما را در یک تکه از لباس برای دوندگان ایجاد کنیم.

این کلاه برای دوندگان، اسکی بازارن و دیگر ورزشکارانی ساخته شده که در آب و هوای سرد فعالیت می کنند کلاه «بالاکلاوا» از ترکیب پشم و لایکرا تهیه شده و در چهار جهت قابلیت کشش دارد.

 

 مهر به نقل از نیو اطلس، محققان دانشگاه ناتینگهام ترنت در انگلیس و شرکت آلمانی استول با یکدیگر همکاری کرده اند تا یک نمونه اولیه از کلاهی خلق کنند که قابلیت تولید گرما در داخل خود را دارد و از نخ های رسانای الکتریسیته ساخته شده است. به گفته محققان این کلاه در محدوده بینی و دهان قابلیت تولید گرما دارد تا از ورود هوای سرد به ریه ها و در نتیجه عفونت این عضو بدن جلوگیری کند. همچنین این کلاه در قسمت پشت شامل سوکتی است که به وسیله آن باتری های سلولی کلاه شارژ می شوند.  تیلاک دیاس موسس گروه تحقیقات پیشرفته نساجی در دانشگاه ناتینگهام ترنت می گوید: نخ های رسانای الکتریکی چنان نازک هستند که  پوست انسان آن را حس نمی کند. به این ترتیب ما توانستیم  سطح قابل قبولی از گرما را در یک تکه از لباس برای دوندگان ایجاد کنیم. این کلاه برای دوندگان، اسکی بازارن و دیگر ورزشکارانی ساخته شده که در آب و هوای سرد فعالیت می کنند کلاه «بالاکلاوا» از ترکیب پشم و لایکرا تهیه شده و در چهار جهت قابلیت کشش دارد.  

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا