امروز : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کم خونی بالای ۵۰ سال را جدی بگیرید

فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: یکی از نشانه‌‌های سرطان معده، مشکلات کم خونی در افراد بالای 50 سال است.

رضا ملایری فوق تخصص خون و سرطان بالغین در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس به بیان نشانه‌های دو سرطان معده و پروستات پرداخت و گفت: سرطان معده یکی از سرطان‌های شایع در کشور علی الخصوص در میان مردان است.

نشانه های سرطان معده

ملایری نشانه های سرطان معده را کاهش ۱۰ درصدی وزن بدن طی شش ماه و ایجاد مشکلاتی در خوردن و هضم غذا دانست و گفت: مشکلاتی همچون درد و گرفتگی در معده و هنگام خوردن غذا می تواند نشانه ای از سرطان باشد.

این فوق تخصص خون و سرطان بالغین افزود: یکی دیگر از نشانه های سرطان معده، مشکلات کم خونی در افراد بالای ۵۰ سال است که حتما باید وضعیت آن ها با آزمایش خون مخفی در مدفوع چک شود.

وی نشانه های این کم خونی مشکوک به سرطان را، ضعف، بی حالی و تپش قلب دانست.

نشانه های سرطان پروستات

ملایری همچنین علائم سرطان پروستات را، مشکلات ادراری عنوان کرد و افزود: در این مواقع، مثانه بیمار درست تخلیه نمی شود، همچنین در زمان ادرار با مشکلاتی همچون درد و وجود خون در ادرار روبه‌رو می‌شود.

فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: یکی از نشانه‌‌های سرطان معده، مشکلات کم خونی در افراد بالای 50 سال است. رضا ملایری فوق تخصص خون و سرطان بالغین در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس به بیان نشانه‌های دو سرطان معده و پروستات پرداخت و گفت: سرطان معده یکی از سرطان‌های شایع در کشور علی الخصوص در میان مردان است. نشانه های سرطان معده ملایری نشانه های سرطان معده را کاهش 10 درصدی وزن بدن طی شش ماه و ایجاد مشکلاتی در خوردن و هضم غذا دانست و گفت: مشکلاتی همچون درد و گرفتگی در معده و هنگام خوردن غذا می تواند نشانه ای از سرطان باشد. این فوق تخصص خون و سرطان بالغین افزود: یکی دیگر از نشانه های سرطان معده، مشکلات کم خونی در افراد بالای 50 سال است که حتما باید وضعیت آن ها با آزمایش خون مخفی در مدفوع چک شود. وی نشانه های این کم خونی مشکوک به سرطان را، ضعف، بی حالی و تپش قلب دانست. نشانه های سرطان پروستات ملایری همچنین علائم سرطان پروستات را، مشکلات ادراری عنوان کرد و افزود: در این مواقع، مثانه بیمار درست تخلیه نمی شود، همچنین در زمان ادرار با مشکلاتی همچون درد و وجود خون در ادرار روبه‌رو می‌شود.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا