امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۰ - ۷:۵۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کنایه سنگین مجری الجزیره خطاب به محمد بن سلمان/ از عزیزان آمریکایی‌تان بپرسید!

به گزارش جهان نیوز، قاسم در توییتر نوشت: شماری از شخصیت ها و نهادهای عربستان از محمد بن نایف حمایت می کنند، همچنین تروریست ها از امارات به عنوان، یک مرکز مالی برای انجام عملیاتشان بهره می گیرن
 

وی افزود: ما نمی گوییم محمد بن سلمان علیه محمد بن نایف کودتا کرده است. پناه بر خدا! بلکه ما فقط گفته های همپیمانان و عزیزان آمریکایی تان در روزنامه نیویورک تایمز را نقل می کنیم.

وی در پیام دیگری با اشاره به گزارش وزارت امور خارجه آمریکا درباره تروریسم گفت: این من نیستم که عربستان و امارات را به تسهیل حمایت مالی از تروریسم متهم می کنم؛ بلکه عزیزانتان در وزارت امور خارجه آمریکا چنین گفته اند. خب بروید آنها را محاصره کنید.

یادآور می شود روزنامه نیویورک تایمز حوادث پشت پرده شب برکناری محمد بن نایف ولیعهد سابق عربستان از قدرت را افشا و تأکید کرده بود: بن نایف پس از احضار ناگهانی، در یکی از کاخ های سلطنتی در مکه نگه داشته و برای کناره گیری به نفع پسر عمویش محمد بن سلمان تحت فشار قرار گذاشته شد.

این روزنامه می افزاید: سپیده دم بود که او تسلیم شد و عربستان سعودی با این خبر از خواب بیدار شد که یک ولیعهد جدید دارد: محمد بن سلمان پسر ۳۱ ساله پادشاه.

این روزنامه به نقل از یک منبع نزدیک به خاندان سلطنتی آل سعود خاطرنشان می کند: برای کامل شدن سناریو و تکمیل آن به طور شایسته باید حمایت خاندان سلطنتی کسب می شد تا تغییر ناگهانی در هرم قدرت کاملا روان صورت گیرد. به همین دلیل به بعضی از شاهزادگان بزرگ خاندان اطلاع داده شد که محمد بن نایف شایستگی حکومت کردن را ندارد. زیرا وی معتاد به مواد مخدر است.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش خود درباره تروریسم در سال ۲۰۱۶ از شراکت واشنگتن و دوحه در زمینه مبارزه با تروریسم تقدیر و تأکید کرد: قطر، یک شریک تمام عیار و عضو فعال در ائتلاف علیه داعش است.

به گزارش جهان نیوز، قاسم در توییتر نوشت: شماری از شخصیت ها و نهادهای عربستان از محمد بن نایف حمایت می کنند، همچنین تروریست ها از امارات به عنوان، یک مرکز مالی برای انجام عملیاتشان بهره می گیرن   وی افزود: ما نمی گوییم محمد بن سلمان علیه محمد بن نایف کودتا کرده است. پناه بر خدا! بلکه ما فقط گفته های همپیمانان و عزیزان آمریکایی تان در روزنامه نیویورک تایمز را نقل می کنیم. وی در پیام دیگری با اشاره به گزارش وزارت امور خارجه آمریکا درباره تروریسم گفت: این من نیستم که عربستان و امارات را به تسهیل حمایت مالی از تروریسم متهم می کنم؛ بلکه عزیزانتان در وزارت امور خارجه آمریکا چنین گفته اند. خب بروید آنها را محاصره کنید. یادآور می شود روزنامه نیویورک تایمز حوادث پشت پرده شب برکناری محمد بن نایف ولیعهد سابق عربستان از قدرت را افشا و تأکید کرده بود: بن نایف پس از احضار ناگهانی، در یکی از کاخ های سلطنتی در مکه نگه داشته و برای کناره گیری به نفع پسر عمویش محمد بن سلمان تحت فشار قرار گذاشته شد. این روزنامه می افزاید: سپیده دم بود که او تسلیم شد و عربستان سعودی با این خبر از خواب بیدار شد که یک ولیعهد جدید دارد: محمد بن سلمان پسر 31 ساله پادشاه. این روزنامه به نقل از یک منبع نزدیک به خاندان سلطنتی آل سعود خاطرنشان می کند: برای کامل شدن سناریو و تکمیل آن به طور شایسته باید حمایت خاندان سلطنتی کسب می شد تا تغییر ناگهانی در هرم قدرت کاملا روان صورت گیرد. به همین دلیل به بعضی از شاهزادگان بزرگ خاندان اطلاع داده شد که محمد بن نایف شایستگی حکومت کردن را ندارد. زیرا وی معتاد به مواد مخدر است. از سوی دیگر، وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش خود درباره تروریسم در سال 2016 از شراکت واشنگتن و دوحه در زمینه مبارزه با تروریسم تقدیر و تأکید کرد: قطر، یک شریک تمام عیار و عضو فعال در ائتلاف علیه داعش است.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا