امروز : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹ - ۱۱:۱۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارش گروه دوچرخه سواری آراکس از ریژاو

امروز روز سنگینی رو پیش رو داشتیم چراکه می‌خواستیم یک روز از برنامه جلو بیفتیم و مسیر دو روزه رو در یک روز طی کنیم، این شد که با کلی هماهنگی قبلی صبح زود پاشدیم و حدود ساعت ۷ صبحانه خورده و خورجین بسته راهی ادامه مسیر شدیم. مسیر رو به سمت ریجاب ادامه دادیم. […]

امروز روز سنگینی رو پیش رو داشتیم چراکه می‌خواستیم یک روز از برنامه جلو بیفتیم و مسیر دو روزه رو در یک روز طی کنیم، این شد که با کلی هماهنگی قبلی صبح زود پاشدیم و حدود ساعت ۷ صبحانه خورده و خورجین بسته راهی ادامه مسیر شدیم. مسیر رو به سمت ریجاب ادامه دادیم.

در جاده مردی میان سال عسل گون می‌فروخت که یه عسل یک کلیویی به قیمت ۱۶٫۰۰۰ تومان از ایشان خریدیم، به گفته خودش قیمتش ۲۵٫۰۰۰ تومان بود ولی چون ما ورزشکار بودیم به ما تخفیف داد.

باز هم طبق روال روزهای گذشته باد تو سینه رو تجربه کردیم و با طی مسیر سنگین اما بسیار زیبای کوهستانی به جاده ریجاب رسیدیم. با دیدن سربالایی اول مسیر، کم مونده بود اشک تو چشمامون حلقه بزنه اما به خودمون مسلط شدیم، کمی انرژی گرفتیم و شروع کردیم به طی این مسیر سربالایی که یکی از فوق‌العاده‌ترین مسیرهای طی شده تا امروز بود.

بعد از طی حدود ۴ کیلومتر مسیر پر پیچ و خم سربالا به گردنه آخر رسیدیم و مسیری در حدود ۵ کیلومتر سراشیبی بسیار تند و جالبی رو تجربه کردیم که با اشتیاق فراوان و بدون فکر به اینکه چطور باید این مسیر رو برگردیم! وارد روستای ریجاب شدیم.

بین روستای شالان  و روستای بابایادگار، روستای شالان را بخاطر نزدیکی انتخاب کردیم. مسیر سربالا بود، کنار یه سوپری نگه داشتیم که آب بخریم، فروشنده پسری ۱۲ ساله به نامه محمد بود. خوشرو و برای خودش مردی بود. خورجین هارو به محمد سپردیم و سبک بال راهی روستای شالان و سراب ریجاب شدیم.

مسیر فوق‌العاده بود، تصور می‌کردیم که داریم وسط بهشت رکاب می‌زنیم، درختان بلند، زمین سرسبز، رودخانه کنار جاده، آفتاب ملایم، هوای مطبوع و صدای آواز پرندگان، همه و همه باعث شد که مسیر سنگین چند دقیقه قبل رو به کلی فراموش کنیم. این بهشت با دیدن سراب پر آب ریجاب کامل شد…

تا پل سوم در مسیر روستا بالا رفتیم و در مسیر حوضچه‌های پرورش ماهی قزل آلا رو دیدیم. برای از دست ندادن زمان تصمیم گرفتیم به سرعت پایین بیایم و ناهار بخوریم. جای شما خالی در قهوه خانه کنار سراب ماهی کبابی خوردیم و مسیر رو به سرعت به سمت جاده اصلی ادامه دادیم…

سربالایی ۵ کیلومتری نفس گیر در برگشت، هرچی ناهار خورده بودیم و هضم کرد!

سر جاده رسیدم و مسیر رو تا کرند ادامه دادیم. شب رو در اسکان نوروزی کرند سپری کردیم. در این روز حدود ۶۵ کیلومتر رکاب زدیم و آنقدر خسته بودیم که بدون خوردن شام خوابیدیم.

برگرفته از سایت گروه دوچرخه سواری آراکس

Share
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا