امروز : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۵/۱۱ - ۱۹:۳۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

گفتگویی با یکی از زنبورداران موفق ریژاو

حاج محمد عزیز سهرابی متولد سال ۱۳۵۰ یکی از کشاورزان و زنبورداران موفق در ریژاو است. طبق گفته های ایشان زنبورداری شغلی بسیار ارزشمند است که هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ مادی می تواند انسان را به سوی پیشرفت سوق دهد. سابقه ی ۱۵ ساله ای آقای سهرابی در زنبورداری، می تواند […]

حاج محمد عزیز سهرابی متولد سال ۱۳۵۰ یکی از کشاورزان و زنبورداران موفق در ریژاو است.

1406971017713

طبق گفته های ایشان زنبورداری شغلی بسیار ارزشمند است که هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ مادی می تواند انسان را به سوی پیشرفت سوق دهد. سابقه ی ۱۵ ساله ای آقای سهرابی در زنبورداری، می تواند سخنان گهرباری را برای ما به همراه داشته باشد. وبلاگ عسل شفای ریژاو که از آذر ۱۳۹۰ با مدیریت حاج محمد عزیز کار خود را آغاز کرده است  حاصل تجربیات و خاطرات زنبورداری ست.
شما را به خواندن مصاحبه ی ریژاو نیوز با این زنبوردار دعوت می کنیم:

-از سابقه ی خود در امر زنبورداری برایمان بگویید.
سابقه ی ما بر می گردد به سال ۱۳۷۸ یعنی زمانی که جهاد سازندگی سلسله کلاس های آموزشی را تشکیل داد و ما هم چون از اول به زنبور داری علاقه زیادی داشتیم شرکت کردیم و از آن به بعد به صورت جدی این کار را دنبال نمودیم که تا به حال حدود ۱۵ سال است که به این کار مشغولیم.

-ملاک تشخیص عسل مرغوب از غیرمرغوب چیست؟
متاسفانه امروزه ملاک تشخیص عسل را با در یخچال گذاشتن می سنجند؛ به این صورت که اگر عسل در یخچال شکرک زد عسل را نامرغوب (مصنوعی) و اگر شکرک نزند عسل را طبیعی محسوب می کنند. در حالی که تمام اطلاعات و تجربیات امروزی عکس این قضیه را ثابت میکند یعنی عسلی که رسوب و شکرک بزند عسلی مرغوب محسوب می شود. نوع گل هایی که زنبور از آن ها استفاده می کند نیز در ایجاد رسوب عسل موثر است مثلا عسل گون بعد از دو سال رسوب می زند، عسل گشنیز بعد از یک سال و عسل آفتابگردان بعد از چند ماه ماندگاری رسوب می زند. عسل طبیعی رنگ، مزه و بوی خاص خود را دارد و هنگام خوردن آن، گلو حالت سوزش پیدا می کند که ناشی از خاصیت ضدعفونی کنندگی عسل است.

-یک خاطره از دوران زنبورداری خود تعریف کنید.
طی این ۱۵ سال زنبورداری تمام لحظات آن برایم خاطره است و هر چقدر که از آرامش روحی و روانیِ بودن در کنار زنبورها بگویم باز هم کم است. زنبورداری دنیای پر راز و رمزی ست که قلم از بیان آن عاجز است؛ به نظر من با نوشتن نمی توان حس و حال خاطرات زنبورداری را بیان کرد.

-همکاری ادارات مربوطه با زنبورداران منطقه چگونه است؟
در تمام جهان هر نوع شغل یا حرفه ای مزایا و ارزش و مکان خاصی دارد. زنبورداری شغلی نیست که در شهر یا مکان معینی باشد ما برای تولید محصول باید راهی کوه های متعددی شویم  که با انواع مخاطرات و مشکلات خاص خودش همراه است؛ مثلا از نیش زنبور گرفته که کوچکترین آن است تا حشرات و خزندگان سمی و نیز جانوران وحشی و …
متاسفانه ادارات مربوط به این حرفه نیز، همکاری لازم را با زنبوردارن ندارند. زنبورداران بعد از تحمل این همه مشکلات و سختی ها حمایتی از طرف ادارات نمی شوند و دریغ از حق بیمه و …

-برای جوانانی که بخواهند این کار را شروع کنند چه توصیه ای دارید؟
بعضی مواقع در حین کار با زنبور افکارم مرا در خود می پیچانند که بعد از نسل ما آینده زنبورداری در ریژاو چگونه خواهد شد؟ چرا نباید جوانان ریژاو رو به این شغل و حرفه بیاورند؟  شغلی که از لحاظ آرامش روحی، انسان را به اوج می رساند و باعث می شود هرچه بیشتر به عظمت خالق هستی پی ببریم و از لحاظ اقتصادی نیز از بیشتر شغل های موجود با صرفه تر است؛ یعنی با هزینه اندک اولیه درآمد قابل ملاحظه ای کسب می شود.

-درباره ی نحوه ی پرورش و روش های آن چه نکاتی را باید مدنظر داشت؟
اگر کسی بخواهد زنبوردار شود یا شروع کند باید در اوایل بهار با خرید چند کندو شروع به کار کند، شروع کردن با تعداد زیاد کندو مشکلاتی را به همراه دارد.
بنابراین برای افراد کم تجربه تعداد کم مناسب تر است. عزیزان تازه کار باید به مناطق جغرافیایی منطقه آشنایی داشته باشند و بدانند در هر فصلی زنبورهای خود را به کدام منطقه کوچ دهند و نیز به مسایل ابتدایی دامپزشکی آشنا باشند.
بنده حاضرم در این راستا به صورت رایگان تجربیات خود را در اختیار جوانانی که تمایل دارند قرار دهم.

– در پایان اگر مطلبی برای اضافه کردن دارید بفرمایید.
متاسفانه کشاورزان و باغداران عزیز هنوز به فواید بیشماری که زنبورها بر روی محصولاتشان دارند بی توجه اند و زمانی که میخواهیم کندوها را کنار مزرعه ای بگزاریم از این کار جلوگیری می کنند. در این زمینه چند بار به امور دام و طیور استان مراجعه کرده ام که با اطلاع رسانی این امر مهم را به کشاورزان عزیز آموزش بدهند اما متاسفانه هر بار با جواب های تکراری مواجه شدم و نیز از کم کاری صدا و سیما در این راستا گله مندیم. امیدوارم با اتخاذ راهکارهای مفید شاهد آگاهی هرچه بیشتر مردم عزیزمان در این زمینه و نیز زمینه پرورش زنبور عسل باشیم.
و در پایان نیز از زحمات شبانه روزی ریژاو نیوز کمال تشکر و قدر دانی را دارم.

Share
دیدگاه بینندگان
  • کرمانشاه تابناک 

    تاریخ : ۱۶ - مرداد - ۱۳۹۳

    ضمن عرض سلام و خسته نباشید در پیوندهای روزانه شما را لینک کردم اگر قابل دانستی ما را لینک کنید 
    با تشکر: کرمانشاه تابناک 
    http://kermanshahtabnak.blogfa.com


خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا