امروز : چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

گفتگو با آقای یونس قهوه ای؛ رتبه ی برتر کنکور دکتری ۹۴

آقای یونس قهوه ای یکی از چهره های تلاشگر قشر جوانان در ریژاو است و به حق می تواند الگوی مناسب علمی و اخلاقی بسیار نیکویی باشد. در اینجا توجه شما را به گفتگوی ریژاونیوز با این جوان موفق و با اخلاق جلب می کنیم.   با عرض سلام، لطفا خودتان را معرفی بفرمایید و […]

12062718_1618604021723615_1666787504_o
آقای یونس قهوه ای یکی از چهره های تلاشگر قشر جوانان در ریژاو است و به حق می تواند الگوی مناسب علمی و اخلاقی بسیار نیکویی باشد.
در اینجا توجه شما را به گفتگوی ریژاونیوز با این جوان موفق و با اخلاق جلب می کنیم.

 

با عرض سلام، لطفا خودتان را معرفی بفرمایید و سوابق تحصیلی خود را بیان نمایید.

با سلام و عرض ادب خدمت ریژاو نیوز و خسته نباشید…
قبل از هر چیز از شما بسار سپاسگزارم که بنده را برای مصاحبه دعوت نمودید.اینجانب یونس قهوه ای متولد سال ۱۳۶۲، مدارک ابتدایی و متوسطه و دبیرستان را در رشته تجربی در مدارس ریجاب با موفقیت سپری نمودم. بعد از گذراندن مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی، با رتبه سوم دانشکده، پس از دو سال کنکور مجدد البته برای کارشناسی ارشد با رتبه ۲۳ کنکور در دانشگاه باهنر کرمان روزانه پذیرفته شدم و با رتبه اول دانشکده در سال ۹۲-۹۳ مدرک کارشناسی ارشد را با معدل ۱۸٫۶۰ به پایان رساندم.
در همین سال با شرکت در کنکور دکتری علوم تحقیقات موفق به کسب رتبه ی اول کنکور دکتری شدم که بخاطر هزینه آن نتوانستم در مصاحبه شرکت کنم و در سال ۹۴ با امتحان مجدد کنکور سراسری دکتری، موفق به کسب رتبه ۷ کشوری شدم و بعد از انجام مصاحبه موفق به قبولی در رشته انگل شناسی دانشگاه باهنر کرمان شدم.

 

آیا فکر می کردید به این رتبه برسید و آیا رسیدن به این رتبه آسان بود؟
بله چون قبلا هم اینجور رتبه رو برای دانشگاه علوم تحقیات آورده بودم ..
ب- خیر کسب رتبه های اول کنکور واقعا بسیار دشوار و آمادگی بالای قطعاً لازم داره

 

به عنوان یک فرد موفق در امر تحصیل، چه فاکتور هایی را لازمه رسیدن به موفقیت در کنکور میدانید؟
قبل از همه ایمان و توکل بسیار به خداوند متعال، و بعد جدیت و هدف همراه با تلاش بسیار فروان، فاکتورهای مهمی را برای قبولی می دانم.

 

آیا زمانی بود که از مطالعه دلسرد شوید؟
بله، چون متاسفانه حادثه بسیار دلخراش و سنگینی قبل از کنکور برای یکی از اعضای خانوادم افتاد و منجر به فوت داداشم شد.

 

برای کسانی که در مسیر کنکور قرار دارند، چه توصیه هایی دارید؟
به نظر من کسانی که در این مسیر قرار دارن باید قبل از هر چیزی منابع خوبی برای مطالعه در اختیار داشته باشند و سعی کنند با برنامه ریزی صحیح و منظم پیش بروند. و از هرگونه حاشیه در هنگام مطالعه پرهیز کنن و سعی شود سریع درس خوندن را با تمرکز زیاد انجام دهند؛ همچنین قبل از امتحان کنکور حتما با چندین سوال؛ سال های قبل کنکور سراسری خود رو محک قرار دهند.

 

به عنوان یک شهروند موفق در عرصه ی علمی، چه توصیه هایی برای والدین، معلمان و مسئولین سطح منطقه در زمینه ی ایجاد فرصت های مطالعاتی برای نوجوانان و جوانان دارید؟
با توجه به اینکه خدا را شکر استعداد های فراونی در ریژاو وجود دارد از همه والدین، معلمان، و مسئولین منطقه خواهش دارم که جوانان منطقه را به سمت شرکت در کلاس های تقویتی، زبان و قرآنی دعوت و تشویق کنند.

 

چه پیشنهاداتی برای بهبود هر چه بیشتر بخش علمی ریژاو نیوز دارید؟
به نظر من اگر مقدور باشد تنوع در مطالب رعایت شود و از عکس های رنگی در بخش علمی استفاده شود فکر کنم کمی در بهبود بخش علمی تاثیر خواهد داشت.

 

سخن پایانی … ؟
در پایان بسیار سپاسگزارم از آقای محمد کریمی مسول ریژاو نیوز که این مصاحبه را ترتیب دادند و آرزوی توفیق و موفقیت فراوان را از خداوند متعالی برای جوانان منطقه خواستارم.

با تشکر یونس قهوه ای

Share
دیدگاه بینندگان
  • دكتر محمد ميرزايي

    تاریخ : ۱۳ - آبان - ۱۳۹۴

    خداوند را سپاسگزارم که کشور جوانان جوانان نخبه و کوشایی همچون دکتر قهوهای و دکتر خوند دارد و اینجانب افتخار شاگردیشان را دارم با آرزوی موفقیت برای تمام جوانان غیرتمند کشور


    پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا