امروز : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ - ۱۸:۲۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

۶ نکته مهم درباره مزدا CX-۵ جدید ۲۰۱۷

‌مزدا روزهای خوشی را پشت سر می‌گذارد و کراس اوور جمع‌وجور CX-5 این خودروساز که در سال 2013 معرفی شده بود در سال 2016 فیس لیفتی را تجربه نمود. هم‌اکنون مزدا نسل دوم این خودرو را با ظاهر و زیرساختی جدید معرفی کرده است. در این نوشتار 6 نکته‌ی مهم و جدید CX-5 2017 را برای شما ذکر کرده‌ایم.
رنگ قرمز کریستال سول
رنگ قرمز کریستال مزدا جلوه‌ای ویژه به این خودرو بخشیده و این روزها اکثر مدل‌های مزدا با این رنگ معرفی می‌شوند. مدل مسابقه‌ای RT24-P نیز با رنگ قرمز ویژه‌ی مزدا عرضه شده است.
نسبت‌های ابعادی جدید
برای مدل جدید ۲۰۱۷ مزدا ستون‌های A را 35 میلی‌متر عقب کشیده که بنا به گفته‌های شرکت باعث بهبود میدان دید راننده شده است. مزدا همچنین مرکز ثقل مدل جدید را پایین‌تر آورده است.
در تصاویر این‌گونه به نظر می‌رسد که نسل جدید دماغه‌ی طویلی دارد اما در حقیقت از نزدیک کاملاً کوچک دیده می‌شود مخصوصاً وقتی آن را از نمای سه‌چهارم جلو می‌بینیم. به لطف اورهنگ کوتاه عقب، نسل جدید کوتاه‌تر از مدل قبلی به نظر می‌رسد؛ اما در واقعیت هر دو خودرو طول تقریباً یکسانی دارند.

کابین ارتقا یافته
مزدا به منظور دسترسی آسان کنسول مرکزی و دسته‌دنده را بالاتر آورده است. CX-5 2017 همچنین اولین محصول مزداست که صندلی‌های خم شونده را با مکانیسمی دومرحله‌ای عرضه می‌کند. صندلی‌ها نرم‌تر و راحت‌تر بوده و از طراحی جدیدی برای در برگرفتن بدن سرنشین سود می‌برند. صندلی‌ها عملکرد گرم شوندگی نیز دارند.

تکنولوژی جدید
از تجهیزات این خودرو می‌توان به هدآپ دیسپلی اشاره کرد که مسیرهای ناوبری را روی شیشه‌ی جلو نشان می‌دهد. همچنین صفحه‌نمایش دیجیتالی TFT رنگی و 4.6 اینچی در داخل نشان‌دهنده‌ها قرار گرفته است.

پیشرانه‌ها
مزدا به عرضه‌ی پیشرانه‌های 2 و 2.5 لیتری بنزینی و 2.2 لیتری دیزل ادامه خواهد داد. این شرکت مشخصات پیشرانه‌ها را اعلام نکرده اما احتمالاً مشخصاتی مشابه با مدل‌های کنونی خواهند داشت. مدل 2016 در آمریکا دارای پیشرانه‌ی 2.5 لیتری 184 اسب بخاری است و البته هنوز استفاده از پیشرانه‌ی 2 لیتری مشخص نیست. مزدا نیمه‌ی دوم سال 2017 پیشرانه‌ی 2.2 لیتری دیزلی را نیز در آمریکا عرضه خواهد کرد.

صدای لذت‌بخش آرامش
ما از راندن مدل ۲۰۱۵ این خودرو در تست‌های طولانی‌مدت خود لذت برده‌ایم اما یکی از معدود نقاط ضعف این خودرو ورود صدای زیاد جاده به کابین بوده است. اگرچه که این یک انتقاد معمول در کلاس کراس اوورهای کامپکت است اما مزدا تلاش داشته تا مدل جدید از این حیث بهبود بیابد. مزدا روی کاهش صدای جاده‌های ناهنجار و صدای باد و لاستیک‌ها تمرکز داشته است. این شرکت ادعا می‌کند مدل جدید در سرعت 100 کیلومتر در ساعت سطح صدای مکالمه‌ی بهتری (10 درصد) نسبت به مدل قبلی دارد.
منبع:پدال

‌مزدا روزهای خوشی را پشت سر می‌گذارد و کراس اوور جمع‌وجور CX-5 این خودروساز که در سال 2013 معرفی شده بود در سال 2016 فیس لیفتی را تجربه نمود. هم‌اکنون مزدا نسل دوم این خودرو را با ظاهر و زیرساختی جدید معرفی کرده است. در این نوشتار 6 نکته‌ی مهم و جدید CX-5 2017 را برای شما ذکر کرده‌ایم. رنگ قرمز کریستال سول رنگ قرمز کریستال مزدا جلوه‌ای ویژه به این خودرو بخشیده و این روزها اکثر مدل‌های مزدا با این رنگ معرفی می‌شوند. مدل مسابقه‌ای RT24-P نیز با رنگ قرمز ویژه‌ی مزدا عرضه شده است. نسبت‌های ابعادی جدید برای مدل جدید 2017 مزدا ستون‌های A را 35 میلی‌متر عقب کشیده که بنا به گفته‌های شرکت باعث بهبود میدان دید راننده شده است. مزدا همچنین مرکز ثقل مدل جدید را پایین‌تر آورده است. در تصاویر این‌گونه به نظر می‌رسد که نسل جدید دماغه‌ی طویلی دارد اما در حقیقت از نزدیک کاملاً کوچک دیده می‌شود مخصوصاً وقتی آن را از نمای سه‌چهارم جلو می‌بینیم. به لطف اورهنگ کوتاه عقب، نسل جدید کوتاه‌تر از مدل قبلی به نظر می‌رسد؛ اما در واقعیت هر دو خودرو طول تقریباً یکسانی دارند. کابین ارتقا یافته مزدا به منظور دسترسی آسان کنسول مرکزی و دسته‌دنده را بالاتر آورده است. CX-5 2017 همچنین اولین محصول مزداست که صندلی‌های خم شونده را با مکانیسمی دومرحله‌ای عرضه می‌کند. صندلی‌ها نرم‌تر و راحت‌تر بوده و از طراحی جدیدی برای در برگرفتن بدن سرنشین سود می‌برند. صندلی‌ها عملکرد گرم شوندگی نیز دارند. تکنولوژی جدید از تجهیزات این خودرو می‌توان به هدآپ دیسپلی اشاره کرد که مسیرهای ناوبری را روی شیشه‌ی جلو نشان می‌دهد. همچنین صفحه‌نمایش دیجیتالی TFT رنگی و 4.6 اینچی در داخل نشان‌دهنده‌ها قرار گرفته است. پیشرانه‌ها مزدا به عرضه‌ی پیشرانه‌های 2 و 2.5 لیتری بنزینی و 2.2 لیتری دیزل ادامه خواهد داد. این شرکت مشخصات پیشرانه‌ها را اعلام نکرده اما احتمالاً مشخصاتی مشابه با مدل‌های کنونی خواهند داشت. مدل 2016 در آمریکا دارای پیشرانه‌ی 2.5 لیتری 184 اسب بخاری است و البته هنوز استفاده از پیشرانه‌ی 2 لیتری مشخص نیست. مزدا نیمه‌ی دوم سال 2017 پیشرانه‌ی 2.2 لیتری دیزلی را نیز در آمریکا عرضه خواهد کرد. صدای لذت‌بخش آرامش ما از راندن مدل 2015 این خودرو در تست‌های طولانی‌مدت خود لذت برده‌ایم اما یکی از معدود نقاط ضعف این خودرو ورود صدای زیاد جاده به کابین بوده است. اگرچه که این یک انتقاد معمول در کلاس کراس اوورهای کامپکت است اما مزدا تلاش داشته تا مدل جدید از این حیث بهبود بیابد. مزدا روی کاهش صدای جاده‌های ناهنجار و صدای باد و لاستیک‌ها تمرکز داشته است. این شرکت ادعا می‌کند مدل جدید در سرعت 100 کیلومتر در ساعت سطح صدای مکالمه‌ی بهتری (10 درصد) نسبت به مدل قبلی دارد. منبع:پدال

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا