امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۱۶:۴۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

“هوادریا” رکن مهم و اثرگذار در ساختار نداجا است

به گزارش جهان نیوز، به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش پیش از ظهر امروز در مراسم انتصاب فرمانده جدید هوادریای این نیرو اظهار داشت: یگان هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در طول مدت 8 سال دفاع مقدس، کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است.
وی افزود: علیرغم اِعمال تحریم های ظالمانه دشمنان علیه هوادریا پس از انقلاب تا امروز، هیچکدام از ماموریت های مهم این یکان متوقف نشده اشت.
فرمانده نیرویی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: در طول هشت سال  دفاع مقدس هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش اقدامات شایسته ای از خود بر جای گذاشته که از آن جمله می توان به اهتمام کارکنان از جان گذشته این یگان در عملیات شکست حصر آبادان و هنگامی که تنها راه قابل تردد برای ورود به آبادان از طریق بهمنشیر بود اشاره کرد که چگونه هواناوها و بالگردهای هوادریای نداجا به کمک رزمندگان اسلام شتافتند و چه حجم گسترده ای  از رزمندگان و مجروحان را با شجاعت ترابری کردند.
دریادار سیاری با اشاره به گشت‌های موثر توسط یگان هوادیای نداجا در شمال خلیج فارس گفت: عملکرد هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در عملیات غرور آفرین مروارید هم بسیار مهم و اساسی بود که توانست تیم های تکاور این نیرو را به منظور اجرای عملیات انهدام سکوهای نفتی البکر و الامیه رژیم بعث در این سکوها پیاده کند.
وی همچنین اجرای عملیات اسکورت هوایی، گشت های شناسایی، پشتیبانی از جزایر و توقیف شناورهای تجاری که بصورت غیر قانونی تردد می کردند توسط یگان هوادریای این نیرو را از دیگر اقدامات انجام شده توسط این یگان برشمرد.
فرمانده نداجا  در ادامه گفت: ما امروز از یک بحران که آغاز آن بعد از جنگ تحمیلی شروع شد عبور کردیم. نیروی دریایی راهبردی ارتش در سال های گذشته توانست وضعیت یگانهای تخصصی خود را سامان بدهد.
دریادار سیاری همچنین ضمن تبریک به فرمانده جدید هوادریا تصریح کرد: از ایشان می‌خواهم تا در جذب نیروی انسانی متعهد، آموزش کارکنان، نگهداری و تعمیر قطعات و نظارت بر آنها و بالاخص ارتقاء مهارت ها اهتمام جدّی داشته باشند.
وی در پایان از زحمات و فعالیت های امیر دریادار دوم رضا اسماعیلیان در طول تصدّی فرماندهی هوادریای نداجا تشکر کرد.

منبع:تسنیم

به گزارش جهان نیوز، به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش پیش از ظهر امروز در مراسم انتصاب فرمانده جدید هوادریای این نیرو اظهار داشت: یگان هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در طول مدت 8 سال دفاع مقدس، کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است. وی افزود: علیرغم اِعمال تحریم های ظالمانه دشمنان علیه هوادریا پس از انقلاب تا امروز، هیچکدام از ماموریت های مهم این یکان متوقف نشده اشت. فرمانده نیرویی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: در طول هشت سال  دفاع مقدس هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش اقدامات شایسته ای از خود بر جای گذاشته که از آن جمله می توان به اهتمام کارکنان از جان گذشته این یگان در عملیات شکست حصر آبادان و هنگامی که تنها راه قابل تردد برای ورود به آبادان از طریق بهمنشیر بود اشاره کرد که چگونه هواناوها و بالگردهای هوادریای نداجا به کمک رزمندگان اسلام شتافتند و چه حجم گسترده ای  از رزمندگان و مجروحان را با شجاعت ترابری کردند. دریادار سیاری با اشاره به گشت‌های موثر توسط یگان هوادیای نداجا در شمال خلیج فارس گفت: عملکرد هوادریای نیروی دریایی راهبردی ارتش در عملیات غرور آفرین مروارید هم بسیار مهم و اساسی بود که توانست تیم های تکاور این نیرو را به منظور اجرای عملیات انهدام سکوهای نفتی البکر و الامیه رژیم بعث در این سکوها پیاده کند. وی همچنین اجرای عملیات اسکورت هوایی، گشت های شناسایی، پشتیبانی از جزایر و توقیف شناورهای تجاری که بصورت غیر قانونی تردد می کردند توسط یگان هوادریای این نیرو را از دیگر اقدامات انجام شده توسط این یگان برشمرد. فرمانده نداجا  در ادامه گفت: ما امروز از یک بحران که آغاز آن بعد از جنگ تحمیلی شروع شد عبور کردیم. نیروی دریایی راهبردی ارتش در سال های گذشته توانست وضعیت یگانهای تخصصی خود را سامان بدهد. دریادار سیاری همچنین ضمن تبریک به فرمانده جدید هوادریا تصریح کرد: از ایشان می‌خواهم تا در جذب نیروی انسانی متعهد، آموزش کارکنان، نگهداری و تعمیر قطعات و نظارت بر آنها و بالاخص ارتقاء مهارت ها اهتمام جدّی داشته باشند. وی در پایان از زحمات و فعالیت های امیر دریادار دوم رضا اسماعیلیان در طول تصدّی فرماندهی هوادریای نداجا تشکر کرد. منبع:تسنیم
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا